Není vypínač jako vypínač

Nad tím, že máme elektřinu dostupnou pomalu na každém kroku, už dnes nezůstáváme stát v úžasu. Bereme ji pomalu jako naprostou samozřejmost a také ji více než hojně využíváme. Kolik jenom existuje přístrojů, které se bez ní neobejdou, které tato pohání! Máme tu všechny ty televizory a počítače, rádia, varné konvice, mikrovlnné trouby i celé sporáky, máme tu…

barevné zásuvky

Takových zařízení je! A jakou nám tato jenom poskytují skvělou službu, jak nám tato jenom usnadňují práci a zpříjemňují život! Stačí jenom zasunout zástrčku od přívodní šňůry do zásuvky, a nejednou ani to není potřeba, stačí máčknout na vypínač.

Ano, i zásuvky a vypínače už jsou dávno nedílnou součástí našich životů. Máme je všude, kam až naše paměť sahá, a obsluhovat je umíme už od svého dětství. Už se nad nimi nejednou ani v nejmenším nepozastavujeme.

A to by mohly být chyba. Protože i nad vypínači a zásuvkami bychom se možná pozastavit měli. Abychom se těmito pokochali, pokud máme ty z produktové řady Schneider Asfora, nebo abychom se možná i zastyděli, pokud máme nějaké jiné, a pokusili se zjednat nápravu.

Protože je stále ještě dost domácností, úřadů a firem, které sázejí na to, co se osvědčovalo už našim rodičům a nejednou i prarodičům. A co sice funguje i dnes, ovšem už to nemá ani zdaleka úroveň.
staré vypínače

Protože znáte to. Z minulosti pamatujeme vesměs jen několik  málo naprosto tuctových druhů vypínačů a zásuvek. K sehnání nebyla žádná rozmanitost, lidé brali to, co bylo k sehnání, a byli rádi. A zatímco tehdy to muselo stačit, dnes už to přece jenom není ono. Dnes už je tu daleko širší nabídka a i lidé by tak měli brát více na zřetel i estetiku a nejen pouhou funkčnost.

A proto dnes rozhodně neprohloupí ten, kdo dá vale oněm stařičkým vypínačům a zásuvkám a vsadí na něco modernějšího, barevnějšího a variabilnějšího. Na něco, co se hodí do vyspělé společnosti jednadvacátého století. Na Asforu.

3.3/5 - (3 votes)