Vyberte si tu správnou zahradní techniku

Možná si myslíte, že se bez zahradní techniky obejdete, ale není tomu tak. Udržet zahradu celoročně v pořádku a upraveném stavu, je bez zahradní techniky zhola nemožné. Naštěstí máme na výběr všechny možné technické vymoženosti.

úprava zahrady

Jaké zahradní pomocníky můžeme využít?

Možná hrabání listí nepatří mezi vaše oblíbené práce na zahradě. Zkuste si tedy tuto činnost zjednodušit. Vítaným pomocníkem se stane fukar a sběrač listí. Práci s fukarem na listí zvládne úplně každý. Ideálně si při pořizování kupte fukar kombinovaný s vysavačem. Tato kombinace má totiž podstatnou výhodu. Vysáté listí se zároveň rozdrtí. Vám zbyde pouze minimum odpadu.
steyrer - traktor

Vybrat si můžete z fukarů a vysavačů akumulátorových, motorových a elektrických. Nelze říci, která volba je ta nejlepší. Každá alternativa má svá pro a proti. Můžete být při výběru ovlivněni i výší cenové relace.

Při výběru přístroje, přihlédněte k velikosti zahrady. Je to důležitý faktor. Máte-li velkou zahradu, poohlédněte se po výkonnějším vysavači. Zjistěte si, jaká je u vámi vybraného modelu rychlost proudění vzduchu. Minimální rychlost by se totiž neměla pohybovat pod 200km/h. S tím souvisí i velikost sacích trubic. Pokud si vyberete model s nedostatečnou šířkou sací trubice, většinu času nestrávíte vysáváním, ale odstraňováním listí z ucpané trubice. Jestli bude s vysavačem pracovat žena, pak rozhodující bude i váha fukaru.

Důležitý je i materiál použitý při výrobě. Raději sáhněte po modelech vyrobených z tvrdých plastů.

Pokud vám to finanční možnosti dovolí, nekupujte pouze podle nejnižší ceny.
hrábě na listí

Dalším neopomenutelným pomocníkem jsou křovinořezy. Jsou ideální k sekání vysoké trávy, menších keřů a neudržovaných zákoutí zahrad. I tady je důležité vybírat podle toho, jaké bude mít křovinořez využití. Pokud budete sekat pouze kratší a řídkou trávu, postačí vám křovinořez strunový. Pro hustější porost zvolte model s tříramenným kotoučem. U nejhouževnatějšího a odolného a dřevnatého porostu oceníte křovinořez s kotoučovou pilou.