Jedině z farmy a domů!

Často se stává, že si chcete, ale opravdu chcete, vybrat nějaké to pěkné maso nebo něco podobného, ale v obchodech zkrátka nic není. Hlavně, pokud se nechcete jen tak spokojit s opravdu „standardem velkochovu“, většinou se jedná o velmi nekvalitní kousky, které zachraňuje snad jedině levnější cena a množství, i když pokud si to propočítáte, taky to není zrovna sláva.
 ovce a beran
Je důležité zmínit, že i v této době bez lepkových diet a bio potravin se najdou tací, kteří nejen dokáží přenést tradici z minulosti do přítomnosti, dokážou ale také držet krok a ani ten lepek už u nich nenajdete. Jestliže podléháte dojmu, že to jsou takoví ti páni řezníci s panděry, kteří jí jedině škvarky a utopence s pivem, tak se rychle proberte, protože tito mladíci vás přesvědčí, že to jde dělat kvalitně, bez chemie, a hlavně s respektem ke zvířatům.
 kráva se zvonem

A co ta cena?

Samozřejmě, že cena za kvalitnější maso bude vyšší než ta v supermarketu. Ale taky se musíte dívat na to, co kupujete – například svíčková nebo rump steak bude vždycky dražší, i v tom obchodě je pod 190 neseženete. Pěkné maso přece ale nemusí být pouze ze dvou částí té krávy. A cena je možná ještě lepší než u běžného sortimentu, každopádně ta chuť a kvalita určitě vynahradí utracených korun navíc.
 červené hrozno

Jedná se ale jenom o maso?

Právě že vůbec ne, v takovém sortimentu malé farmy najdete od masa i mléčné výrobky až po své vlastní cereálie, sirupy a med. Dneska už se musí farma opravdu uživit s co největším sortimentem, proto se často vrací k výrobě nejrůznějších tradičních pochutin a sladkostí, které mají na rozdíl od těch kupovaných nula chemie.
 
Pokud ale nechcete někde chodit po nákupech, ve větších městech si už můžete rovnou nechat doručit laskominy až ke dveřím. A pokud bydlíte na vesnici, tak to máte ještě lepší, protože stačí otevřít internet a můžete se hned podívat po vašem okolí po nějakém tom místním farmáři. A možná seženete domácí potraviny za lepší cenu než z marketu.