Jak zatočit s nezvanými hosty u nás doma

Komu se doma ani jednou neobjevili moli nebo malý mravenci, je šťastný člověk. Většinou ale každý z nás má alespoň nějaké drobné zkušenosti s těmito nezvanými hmyzími hosty. A kdo má smůlu, nemůže se jich zbavit i po dlouhé době. I když jsou malý, je jich prostě hodně a vyhubit celé hnízdo je někdy téměř nadlický výkon. Prostředků k jejich odstranění existuje hodně, ale i chemie je na ně někdy krátká a na řadu tak musejí přijít odborníci z deratizační firmy. Než se ale pustíte do větších akcí, vyzkoušejte pár domácích rad, které dříve zabírali v domácnostech našich babiček. Někdy jsou tyto staré recepty lepší než moderní deratizační prostředky, které navíc nepříjemně zapáchají a ještě jsou nebezpečné třeba, když je používáte v přítomnosti malých dětí. Vsaďte proto raději nejprve na přírodu a osvědčenou klasiku.
levandulová dekorace

Boj s otravnými mravenci

Zbavit se mravenců, kteří vám okupují vaši domácnost, je těžký oříšek. Stačí, aby proklouznul jeden, a za chvíli tam máte celou mravenčí armádu. A do boje s nimi se musíte opravdu pořádně opřít, jinak nad nimi bude velice těžké vyhrát. Mravenec domácí, kterému se také lidově říká faraon, je maličký a proklouzne k vám domů velmi jednoduše. Nejčastěji si najde cestičku přes špatně zavřená nebo utěsněná okna. Když už se jim ale podaří, utábořit se u vás doma, musíte ihned zakročit. Mravenci na to jak jsou maličcí, mají moc dobrý čich a naštěstí existuje několik věcí, které jim opravdu nevonní a dokáže je to odradit. Doporučuje se prášek do pečiva nebo máta. Účinně na ně působí i koření a to skořice, hřebíček nebo majoránka. Stačí trošku nasypat na malou misku a umístit ji na místo, kde se mravenci nejvíce objevují. Jako prevence proti jejich návratu natřete rámy oken zubní pastou.
žena před oknem

Aby vám moli už doma nelétali

Mola ve své skříni našel už asi každý, ovšem kromě oblečení jim také náramně chutná i u nás ve spíži. Když tedy zaútočí většinou na více frontách a to se s nimi pak bojuje těžce. Naštěstí ale existuje pár účinných triků, které na ně platí. Nejvíce používaným trikem jak na moly je levandule. Ta se dokonce přidává i do prostředků chemických. Takže zavěste všude, kde se tihle malí otravní motýlci objevují plátěné pytlíčky se sušenou levandulí. Kromě té na moly zabírá i skořice, rozmarýn a hřebíček. Opět stačí dát do pytlíčků a pověsit, klidně všude po bytě. A jako prevenci můžete levandulové pytlíky mít doma vlastně pořád. Levandule krásně vonní a lepší je být připraven než potom nadávat nad oblečením plné dírek, které moli tak rádi vykusují.