Zboží, které je potřeba pro miminko

Maminky, které čekají své první miminko, určitě často přemýšlí nad tím, jaké všelijaké zboží by svému miminku měly pořídit, aby na nic nezapomněly a všechno bylo perfektní. Je pravda, že v obchodech můžete nalézt spoustu věcí, které vám mohou připadat zajímavé. Ne všechno je ale nezbytné. Pokud ještě navíc nemáte peníze nazbyt, vyplatí se vám přemýšlet nad tím, co je opravdu nutné a to ještě předtím, než na samotné nákupy vyrazíte.
pohlazení od táty.jpg
Samozřejmě jednou z nejdůležitějších položek na vašem seznamu by měl být kočárek nebo autosedačka. Při nákupu takového kočárku je důležité vzít do úvahy věk, váhu a výšku vašeho miminka. Rozlišují se totiž kočárky podle toho, jestli jsou určeny pro miminka nebo batolata a větší děti. Důležité je dbát i na jeho rozměry, aby se vám vůbec vešel do auta. Některé maminky trápí otázka, kolik koleček by vlastně takový kočárek měl mít. To záleží zcela na vás, ale nejlépe vypadají ty, které mají kola čtyři. Je důležité ale sledovat hlavně drobnosti, jako je omyvatelnost, přístup nákupního koše a mnohé další.
Samozřejmě je také velmi důležité i oblečení. Určitě se vám teď v hlavě promítá, jaké všechno oblečení pro děti vlastně existuje. Jsou to například trička, dupačky, ponožky, svetříky, bryndáčky a mnohé další. Je důležité, abyste při praní těchto věcí používali šetrný prací prášek. Že nevíte, jakou pořídit velikost? Děti většinou do tří měsíců mají velikost 56.
Důležitá je samozřejmě také dětská postýlka, do které bude potřeba igelitová podložka, která je savá. Vhodná je také chůvička.
Přebalovací podložka by vám také neměla chybět. Hlavně je důležité nezapomenout na plenky. Miminka většinou spotřebují tak 8 plen za den.
Měli byste mít raději i lékárničku, ve které by se měl nacházet digitální teploměr nebo Jodisol.
obličej novorozeněte.jpg
Těch věcí existuje samozřejmě spousta a je jen na vás co se rozhodnete vašemu novorozenému dítku pořídit. Věříme, že i když pokud nějakou drobnost zapomenete koupit, i tak budete těmi nejlepšími rodiči.