Vietnamské město Hue – proč je navštívit a co zde vidět


Dynastie Nguyen
–          Hue je sídelní město této dynastie
–          Její počátky spadají k břehům řeky Song Huong
–          Tato dynastie vládla ve Vietnamu od počátku devatenáctého až do poloviny dvacátého století, jejich vláda skončila s koncem druhé světové války
–          V této době se zde také nejvíce projevil vliv Čínské lidové republiky

Proč byste měli navštívit toto město?

1.       Pokud se zajímáte o asijskou historii a kulturu
Máte-li rádi historii a snažíte se poznat zemi, rozlousknout její podstatu a zaměřit se na její kulturu, na její počátky a zásady, musíte se vydat do Hue. Zde najdete místa, která stála na úplném počátku vzniku všech vietnamských dynastií
2.       Vyhněte se turistickým masám
Jestliže nejste příznivci masové turistiky, budete velice potěšeni. Tady se dokonce sami při hlavních a nejdůležitějších památkách nesetkáte s davy rozjásaných turistů plných vřeštících dětí a změti všech nám známých jazyků. Najdete zde krásné úzké uličky plné barevných maleb, ale také zvláštní stavby nebo chrámy, které si můžete prohlédnout v klidu a tichu.
–          Citadela, císařský palác
To je jedna z nejznámějších a nejstarších památek v Hue. Kdysi dávno to bylo císařství, které mělo své paláce a také svá pohřebiště. Obojí v tomto areálu najdete.
–          Zakázané město
Jistě znáte to v Pekingu. Pokud jste tam byli, víte, co čekat. Dynastie rodu Nguyen se nechala Čínou inspirovat v mnohém, například v zakázaném městě. Když se zde ocitnete, máte pocit, jako byste se propadli do Zakázaného města v Pekingu. Je zde mnoho staveb inspirovaných čínským stylem.

Město Hue je známé tím, že se tu nespěchá. Můžete si projít památky pomalu, můžete se vydat na trek okolo města, jelikož je okolo něj velice pohledná příroda plná kopců a zajímavých stezek, které jsou mimochodem dobře značeny, takže se tu neztratíte.