Doručujte snadno a rychle

Když jsem viděl výraz čerstvě vyorané myši ve tváři naší sekretářky s telefonem u ucha, netušil jsem ani na chvíli, co si o tom mám myslet. Po okamžitém položení sluchátka jsem měl zase já ve tváři velký otazník.

„Odkdy se poštovní schránce říká datová?“ Naše sekretářka nevěřícně kroutila hlavou. „Jak to mám poslat datovou schránkou? Snad poštou, ne?“ nevychází z údivu.

Ale to už jsem byl v obraze. Inu, naše paní sekretářka s nízkým číslem odchodu do penze má nárok na občasnou nevědomost .

A co Vy? Jak provádíte komunikaci s úřady?

Dodržujete zákon pro elektronické úložiště, které je určeno pro doručování dokumentů v elektronické podobě? Jde o vztah právnických osob, zapsaných v obchodním rejstříku na jedné straně a na straně druhé orgánů veřejné moci.
Vy ale můžete také, jako fyzická osoba, na bázi dobrovolnosti mít datovou schránku.

Jak to s těmi schránkami je?

Ona ta naše sekretářka má v podstatě pravdu v tom, že schránka je vlastně schránka. Jenže ta poštovní je dokonale vidět. Kdežto ta datová má povahu elektronickou a nedá se na ni sáhnout. Hlavní je, že nemusíte lepit známku a odejít dokument vhodit do schránky na ulici.

I když má v podstatě má jakousi obálku, tělo zprávy a identifikační podpis. Ale vše je prováděno právě onou elektronickou formou. Kdybyste své sekretářce chtěli vysvětlovat, co jsou datové schránky, vezměte si na pomoc emailovou. Je to něco podobného. Ale do většího rozboru se nepouštějte. Vyhnete se ztrátě času. A to se vší úctou ke stáří!

Rozhodně je tento způsob doručování vážně skvělý.
Nezapomeňte, že potřebujete dobrý software!

Bez kvalitního programu pro správu datové schránky jedné, nebo více, se vážně neobejdete. Při výběru je dobré si připomenout, co vlastně od programu požadujete.

· Neomezený počet datových schránek, nebo jen jednu,
· neomezený počet datových zpráv,
· tisk zpráv,
· elektronický podpis na závěr každé zprávy,
· časové razítko,
· archivace zpráv.

To budou asi ty nejfrekventovanější požadavky při běžné komunikaci s úřady.