Detoxikace nám prospěje

Dopřejte svému tělu na jaře odlehčené pokrmy a nechte svůj organismus po zimě zregenerovat a zbavte ho škodlivin. V důsledku těžké stravy jsme více náchylní k nemocem, protože tělo se trávicím procesem nevhodných potravin oslabuje. Pokuste se změnit jídelníček a zařaďte více ovoce, zeleniny, bylinných čajů a zelených potravin.

Při detoxikačním procesu nám pomůže pití bylinných čajů pročišťujících organismus. Byliny podporují činnost jater a ledvin. Jsou to dva důležité čistící filtry v našem těle. Nejznámější a nejpoužívanější bylinou je kopřiva dvoudomá. Ale i jiné byliny můžete použít k očistě organismu – jablečník, divizna, třezalka, měsíček, bříza, podběl a přeslička rolní.
šťáva z mrkve

Odvar z přesličky si připravíme velice jednoduše.35g nati vložíme do ½ litru studené vody, poté přikryté vaříme 15 minut a necháme dalších 15 minut odstát. Pijeme vlažné třikrát až čtyřikrát denně 150 mililitrů.

Komu nechutnají odvary z bylin, může k detoxikaci užívat lisované zeleninové šťávy.

Chceme-li dodržet dny půstu neznamená to, že budeme dlouhodobě úplně hladovět. Princip je založen na konzumaci jedné potraviny po dobu jednoho až několika dní. Nejjednodušší a účinná je jablečná kůra. Tři až čtyři dny po sobě jíme pouze 1,5 kilogramů jablek. Důležitý je také pitný režim. Pročištění organismu nám doporučují i odborníci na výživu. Nadměrná konzumace nezdravých potravin ovlivňuje celé tělo tím, že ho zanáší škodlivinami. Odborníci nám doporučují vyhýbat se konzumaci potravin, které překyselují organismus.
rozlousklý ořech

Mezi kyselinotvorné potraviny patří uzeniny, pasterované mléko, tavené sýry, rafinovaný cukr, bílá mouka. Ani přílišná konzumace výrobků z kravského mléka, zvláště slazených, není zdravá. Naopak zařaďte do jídelníčku více zásadotvorných pokrmů. Vhodné jsou brambory, kořenová zelenina, kvašené zelí, čerstvé mléko, olivový olej, ořechy, mořské plody, slunečnicová semena, čerstvě lisované zeleninové šťávy a jiné.

Do pokrmů co nejčastěji přidávejte natě zelených bylin a obilných klíčků. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim.