Slevy, kam se podíváš!

Plno rozjetých byznysů si neustále hledají další a další cesty, jak přitáhnout novou pozornost a také novou možnost trhnout nějakých těch pár korun navíc. Někdy se i samotný byznysmen zařekne, že teda pustí něco za menší cenu, hlavně že se dostane do podvědomí lidí. Je to ale skutečně všechno tak jednoduché? Opravdu zaručí slevy neustálý přísun nových zákazníků?
 
Podívejme se na to, pěkně stručně a jasně
vánoční slevy 

Slevy nejsou až takový trhák

Pokud si myslíte, že slevy na vaše zboží vám přinesou blahobyt, je to právě naopak. Sem tam to přinese zdravý vítr do obchodu, ale jakmile objevíte „kouzlo“ internetových slevových portálů a přistoupíte na jejich sliby plných restaurací a barů, je s vámi upřímně řečeno konec. Většina podniků, které k tomu přistoupí většinou chtějí pouze zaplnit menší vatu, skulinu – nikdy do toho nejdou kvůli záchraně celého podniku. Ano, lze tímto přitáhnout spoustu nových zákazníků, kteří si ale už nikdy k vám nezajdou bez slevy ani utřít boty. Jakmile jednou zvábíte na pěkné ceny, už se rovnou rozlučte s novou nabídkou, jakmile se totiž rozhodnete teda s tou novou klientelou trošku začít podnikat, nepřijde vám na řádnou cenu ani nožka.
 kreslený muž

Služby jdou dolů

Většina firem, které se na takové slevové portály zapojí, zažívají mírně řečeno krizi. Ceny jdou dolů a dříve či později půjde dolů i drasticky kvalita služeb. Pokud se do toho tedy ponoříte naplno. Pokud budete nabízet pouze jenom takové polotovary na různých slevomatech a to pravé ořechové si necháte za plnou cenu, vždycky to rádo potěší, protože lidé si rádi připlatí za trošku pohodlí, zvláště v této době. Ale pokud porovnáme onen reálný vliv na podnik ze slevomatů, například u jedné nejmenované restaurace v centru Olomouce, tak je až nepatrný. V restauraci, plné stolů a židlí, je obsazen pouze jeden stůl, jinak restaurace zeje prázdnotou. Ten jeden stůl, během nočních hodin, kdy ostatní restaurační zařízení zažívají denní renesanci, je tím nejjasnějším světlem, které daná restaurace zažije.
 
Závěrem, pokud uvažujete o vstupu na nějaký podobný slevový portál, dobře si promyslete, co za služby budete nabízet, co si necháte za plnou cenu a jak budete nakládat s takovými hosty.