Gÿor

Lázeňské město Györ, slovensky Ráb, německy Raab (podle protékající řeky Ráby)leží v západním Maďarsku. Je to pouhých 60 kilometrů od Bratislavy a 110 kilometrů od Budapešti. Má 130 000 obyvatel a patří mezinejvětší a nejvýznamnější města v zemi.
historický obchod

Město se rozkládá v Pannohamské pahorkatině a v jeho okolí se nachází množství půvabných malebných vinařských vesniček.
Město je obývané již od starověkých dob. Historie je skutečně bohatá a svou pečeť městu vtiskli Keltové, Slované, Avaři, Frankové, Langobardi, Maďaři a dokonce i Mongolové. Najdete zde celou řadu významných především barokních památek a město protínají úzké půvabné starobylé uličky.
Ve středověku se zde konaly významné trhy a tuto tradici zde Maďaři udrželi do současnosti. Györský trh je známý až v zahraničí.
 palác rodu esterházy

Lázeňské město

Samozřejmě, že město je ceněné pro své lázně. Termální lázně byly vystaveny již před válkou, nicméně jejich moderní podoba spadá do roku 2003.
Termální voda tryská z hlubin 2000 metrů a má až 63 °C.
Pro mnohé návštěvníky bude zajisté milým překvapením, že v samotných prostorách lázní se konají různé kulturní akce a koncerty.
Na své si zde přijdou milovníci kvalitní a prvotřídní gastronomie. Nechybí zde množství kaváren, restaurací, vináren a procházku historickými uličkami lze tedy spojit s gastronomickými zážitky.
loď na domě
Ubytování najdete v celé řadě hotelů a penzionů, přičemž ty nejžádanější se nacházejí v těsném sousedství lázní.
Město je významným správním centrem, ale je to také městem kultury. V letních měsících zde probíhá festival hudby, opery a divadla. Pokud byste město chtěli navštívit dříve mimo hlavní sezónu, tak by Vás mohlo zajímat, že v březnu se zde odehrává festival barokní hudby a vzhledem k nádhernému baroknímu centru města si lze jen stěží představit lepší a vhodnější místo. Navštívit můžete také zdejší balet nebo filharmonii.