Život žen je plný nelehkých zkoušek


Menopauza není hračka a není to nic snadného, nicméně je to realita nelehkého života ženy a každé ženě nezbývá, než i tuto nelehkou životní zkoušku zvládnout https://www.kosmas.cz/knihy/208727/muj-zivot-s-uzkosti/ Takže zatímco muži žijí svůj život takřka kontinuálně beze změny, v životě ženy se neustále něco mění, alespoň minimálně pokud jde o hormonální hladinu. Je tedy obdivuhodné, že ženy se vedle toho, s jakými životními zkouškami se musejí vypořádávat, ještě dokážou starat i o muže.

fantazie ženy

Nicméně menopauza už je poslední velkou hormonální změnou v životě ženy. A právě proto, že se jedná o změnu konečnou a nevratnou, při které žena přijde o možnost mít děti, jedná se o tak citlivé téma, které je mezi lidmi pověstné. A vzhledem k tomu, jak bouřlivě se s klimakteriem některé ženy vypořádají, zpravidla neunikne pozornosti ani těch nejméně všímavých manželů. Vždyť o klimakteriu kolují historky už i v čistě pánské společnosti.

Každopádně, pokud jde o zmíněnou pozornost, tak to, co většina žen v tomto období života potřebuje ze všeho nejvíc je pořádná dávka porozumění. Lidé by k ženám v této fázi života měli být maximálně tolerantní a chápaví, neboť se nejedná o nic lehkého. Vždyť kdo z nás by dokázal hravě snášet několik let, po kterých na něj budou znenadání útočit návaly horkosti, bušení srdce, změny nálad, nepravidelný spánek, pocení, úzkosti, podrážděnost, deprese, vypadávání vlasů, tloustnutí, tuhnutí kloubů a šlach, vysušování kůže a sliznic a další nepříjemnosti.

hlava draka

Když si to všecko sečtete a přidáte k tomu ještě jiné, běžné životní komplikace, tak to vypadá na pořádnou dávku silných antidepresiv a dlouhé návštěvy u psychiatra. Jenže na něco podobného nemá většina žen v životě čas ani prostor a musí si vystačit sama se sebou. I když na místě je rozhodně opatrnost a ideálně i návštěva lékaře, se kterým se poradíte o případném nasazení léků, které budou nepříjemné projevy menopauzy tlumit – ať již na hormonální či na přírodní bázi.