Jak se s dětmi zabavit, když je venku deštivé počasí

Koloběh vody v přírodě na planetě Zemi je přirozeným jevem a bez něho by tu nebyl možný život v podobě, v jaké ji známe. Zem by bez vody byla vyprahlou pouští, což si začínáme uvědomovat zejména v létě za tropického vedra a mnoha dnů beze srážek. A když přijde déšť, moudří lidé jej vítají jako pozitivní změnu, jiní zas lamentují, že je škaredé počasí, že by psa nevyhnal, však znáte ty různé slovní obraty za deštivého počasí.

Velmi citlivé na změny počasí jsou zejména senioři a malé děti. Děti jsou velice aktivní a potřebují zabavit, a pokud nás v zábavě brzdí dešťové srážky, je třeba přijít s nějakým zajímavým nápadem.
dětské hry

Zábava v interiéru

Filmová projekce – stačí zalovit v paměti a vzpomenout si na nějaký hezký film – komedii, pohádku, nebo seriál, rodinný film. Jen z české produkce existuje pozitivně laděných snímků celá řada a jistě s dětmi něco hezkého vyberete. Pro deštivé období, zejména na podzim, se vyplatí vytvořit si vlastní filmotéku a pořídit projektor. Projektory jsou dnes cenově dostupné a můžete si promítat z notebooku prakticky cokoliv. A film promítaný na stěnu je rozhodně poutavější, než kdybyste si jej pouštěli na monitor televize.
dívky pod lopuchem

Kreativita – už samotné slovo vyvolává zábavu formou tvůrčí činnosti. S dětmi můžete malovat, hrát si s kinetickým pískem, tvořit figurky z plastelíny, vystřihovat skládanky z papíru, tvořit oblečení pro panenky, domečky pro zvířátka. Možná si vzpomenete, že na podzim je možné sbírat kaštany a vyrábět z nich figurky. Oblíbené jsou také různé stavebnice počínaje Legem, přes dřevěné kostičky, a konče třeba legendární stavebnicí Merkur.
šachová partie

Deskové hry – škaredé počasí je ideálním prostředníkem pro rodinné deskové hry, které vás zabaví na dlouhé hodiny. Patří sem puzzle, pexeso, Člověče nezlob se, šachy, dáma, některé karetní hry a řada dalších her, které jsou dnes dostupné v prodejnách hraček a na Internetu.