Šikovné pomůcky pro rybaření

Rybaření už dnes není jen o tom, že se popadne prut, ze země se vydloubne žížala a můžeme nahodit. Současná rybařina se stává téměř vědou. Možná, že by nad některými novodobými vynálezy dřívější rybáři kroutili nevěřícně hlavami, ale určitě by po některých z nich sáhli, protože by jim ušetřily drahocenný čas.

číňan rybaří

  • Při rybaření se totiž popírá jeden fyzikální zákon.
  • Čas tu utíká dva až třikrát rychleji.
  • Jak je to možné?

    • To ještě nikdo spolehlivě nevysvětlil.
    • A je úplně jedno, jestli jdete na plavanou nebo na položenou.

Jednou z pomůcek, kterou určitě nejeden rybář ocení, je vyprošťovač háčků a vazač smyček v jednom. Jedním koncem můžete rychle a efektivně uvázat kvalitní smyčku a druhým koncem sobě i rybě pomůžete, pokud jí uvízl háček v útrobách. Tato věc je praktická zejména tím, že spojením dvou v jedno ušetří místo.

třeboňský kapr

To nemá chybu

Co je však jednou z největších vychytávek? To, co ocení zejména rybáři – muži. A hlavně ti, kteří díky těžší manuální práci nemají v prstech takový cit nebo neovládají dobře jemnou motoriku. Tou nepostradatelnou věcí je elektrický vazač háčků. Tato pomůcka je vítaná zejména u rybářů, kteří chodí na plavanou. Tímto způsobem se totiž loví i drobní dravci, a proto je potřeba uvázat malý háček.

  • A stálým nahazováním se často stává, že uvazujete více, než je zdrávo.
  • Spoustu času pak jen zbytečně „promotáte“.

výběr háčků

Vazač háčků se pohodlně vejde do kapsy a v potřebnou chvíli je kdykoliv k dispozici. Dovede namotat spolehlivě i velmi malé háčky na velmi tenké vlasce. Prostě si poradí s tím, s čím většina rybářů mnohokrát bojuje. Přístroj https://www.zbozi.cz/vyrobek/hasici-pristroj-pg-6-euro-praskovy/ pracuje na dvě AAA baterie. Jestliže chcete elektrickou energii ušetřit, můžete si pořídit vazač háčků, který pracuje bez baterií, ale s týmž výsledkem. Jen se u něho musíte trochu více snažit i vy.