Tvoříme s dětmi

Musíte brát trochu ohled na to, jste-li matka nebo otec. Každý budete asi tíhnout k jinému druhu činnosti. Děti bude ale nejspíš bavit vše. Obzvláště, pokud jsou ještě malé. Nebojte se je zapojit, i když máte pocit, že něco ještě nezvládnou. Výsledek nemusí být nikterak perfektní, ale práce je musí bavit. A to jejich nadšení pro věc Vás pak strhne také.

Ideální pro kreativní tvorbu jsou dlouhé zimní večery. Jednak trávíte více času doma, kde pak děti končí většinou před televizí nebo u počítače a pak přichází období Vánoc, kdy se některé vaše výtvory mohou hodit třeba i jako dárky.
vaření s dětmi

Na internetu a v různých knižních publikacích najdete nespočet tipů a návodů pro kreativní tvorbu, stačí se jen inspirovat a nakoupit nějaký ten základní materiál, který byste měli mít vždy doma a po ruce.

· Barvy, pastelky, fixy

· Barevný papír, čtvrtky

· Krepový papír

· Nůžky

· Modelína, modurit

· Lepidla

· Provázky, stuhy, bavlnky

· Korálky

· Zbytky látek

· Drátky
veselé schránky

Co tvořit s tatínkem

Na podzim můžete dělat s dětmi draky, ať už ty létací nebo jen nalepovací na zeď, či okno. Kluky bude bavit vyřezávání nebo práce s dlátky. Vyrobte prak nebo dřevěné srdce pro maminku. Můžete dělat různé skládačky z papíru nebo masky z kartonu.

Co tvořit s maminkou

Maminky dominantou bývá kuchyně, proto hurá na vaření a pečení! Předvánoční doba je pro to jako stvořená. Perníčky a ozdoby na stromeček budou děti určitě bavit. Zvláště, když jim koupíte formičky netradičních tvarů. Z různých druhů těstovin mohou vzniknout také krásné obrázky nebo se dají nalepit třeba na květináč. Můžete dělat zvířátka ze žaludů a kaštanů, vystřihovat z papíru nebo plsti zápichy do květináčů, lepit řetězy na stromek, dělat přáníčka nebo jmenovky. Z moduritu můžete vytvořit krásné brože, z korálků náramky a náhrdelníky.

Fantazii se prostě meze opravdu nekladou.