Bydlení feng šuej

Pokud se vám špatně spí a ráno se probouzíte unaveni, možná, že je příčina ve špatném rozmístění nábytku a celkovém uspořádání bytu.
·        Zkuste si zařídit svůj byt v souladu s energiemi, které ve vašem bytě jsou.
·        Zkuste prostě žít podle pravidel feng šuej. Jsou to principy, které vyznávali staří Číňané.
o   Ti věřili, že všude kolem nás proudí neviditelná energie, kterou je potřeba správně nasměrovat, aby byla pozitivní.
Začneme tedy ložnicí.Ta je velice důležitá, protože právě tady regenerujeme naše síly a vstřebáváme do sebe energii na další den.
–         Postel by neměla stát proti dveřím.
–         Přístup k posteli nesmí mít překážky.
–         Bok postele by neměl být přímo u zdi.
–         Noční stolky mají mít od postele mírný odstup.
Prostě je potřeba kolem postele zachovat určitý prostor. Nejvhodnějším materiálem v ložnici je určitě dřevo v přírodních barvách. Do ložnice nedáváme žádné rostliny. Braly by nám energii.
koupelna ve srubu

Důležitý je dostatek světla

Jednou z nejdůležitějších místností je (podle učení feng šuej) kuchyň. Místnost, kde se připravuje jídlo, je spojována s blahobytem a zdravím. Základem je čistota a pořádek.
·        Nemá být umístěna u vchodových dveří.
·        Měla by být uprostřed celého bytu.
lůžkový pokoj
Zároveň by měla být světlá a jasná. Jejím tvarem by neměl být půlkruh nebo písmeno „L“. Další důležitou místností jekoupelna. I ta by měla být čistá a uklizená. V této místnosti nemá být příliš mnoho předmětů, protože by bránily proudění energie. Jestliže nemáme možnost přirozeného světla, můžeme tento nedostatek odstranit pomocí světlých barev. Koupelna by neměla být příliš blízko vchodových dveří a ani by neměla sousedit s kuchyní. Obývací pokoj by měl být především pohodlným. Naprosto nevhodná je orientace obývacího pokoje na sever. Nejlepším řešením je jihozápad a jihovýchod. Uklidňující náladu zaručí žlutá barva a zemité tóny.