Arequipa, jíž se přezdívá bílé město

Historikové tvrdí, že právě Arequipa je „nejšpanělštější“ město v celé zemi. Říká se mu bílé město, podle mnoha památek a také přírodních krás. Setkáváme se také s přízvisky jako jsou „brána do pohoří Andy“. Mnoho lidí, hlavně místních, také o městě uvažuje jako o poctě rodině Pizzarů.

o V čem spočívá kouzlo tohoto města?
Pokud se vydáváte na cestu do této překrásné jihoamerické země, neměli byste vynechat krásu, kterou je město Arequipa. Nejde o žádné sídlo bývalých Inků nebo indiánů. Arequipa je spontánní a samostatné španělské město, které bylo založeno při kolonizaci Peru na konci sedmnáctého století.

Katedrála, klášter, středověké uličky úzkého typu
To všechno v popředí vysokých a většinou zasněžených vrcholků ve vzdáleném pohoří Andy. Celé město jenom svádí k tomu, abyste se usadili někde, kde budete mít výhled, a jenom si užívali tento nádherný pohled.

§ Staré španělské město v historickém centru
Neustále se tu pořádají slavnosti, ostatně jako v celém Španělsku. V ulicích hýří hudba i tanečníci, všude to hraje barvami a všeobecným veselím. Ženy jsou oblečené v barevných dlouhých šatech, které se okolo nich točí ve velkých kruzích a pánoví tancují okolo nich. Místní jsou dobří lidé, velice přátelští a rádi jsou nápomocní. Zdejší atmosféru si prostě zamilujete.

Co zde navštívit?

1. Klášter svaté Kateřiny Sienské – tato památka je jednou z těch nejnavštěvovanějších. Tyčí se za vysokou zdí, je dostatečně izolován, aby byl v bezpečí, kdyby město bylo napadeno. Tento klášter byl známý tím, že sem Španělé posílali své dcery společně s věnem, a tak se není čemu divit, že byl klášter záhy velmi známý tím, že si sem rozjívené dcerky zvaly komedianty, hudebníky a herce.

2. Chachani a Pichu Pichu – zde se našly důkazy o indiánské minulosti Peru v podobě pohřebiště a několika mumií.