Pojďte se ponořit do vody jako z pravého oceánu a vnímat jen vůni, kterou s sebou právě tento druh lázně přináší.

Nemusíte cestovat mnoho stovek či tisíců kilometrů, abyste mohli okusit ten úžasný relaxační pocit, které vám koupel v mořské soli přináší. Vybrat si můžete díky různým dovozcům sůl z Chorvatska, Portugalska nebo třeba Itálie. Můžete získat BIO nebo potravinářskou kvalitu pro váš bazén nebo lázeň ve vířivé vaně. Právě typ solného přípravku je tím, co ovlivní příznivě vaši pokožku a co udělá vašim smyslům pomyšlení.

Mořská sůl se používá také k vaření a v kosmetice.

Už od pradávna lidé věděli, že právě mořská sůl je ideálním dermatologickým prostředkem k dezinfekci a příznivě ovlivňuje pokožku jako takovou. Díky vysokému obsahu minerálů a stykem s řasami obsaženými ve vodě, dává vzniknout velmi zajímavé esenci léčivého charakteru. Kamenná sůl získávaná těžbou ze solných dolů rozhodně nemá takto výrazně pozitivní účinky a ani v kuchyni nebývá tolik vyhledávaná jako ta, která vzniká odpařováním z oceánů a moří. Z jezírek, která pravidelně lemují břehy pláží a kamenných útesů, pochází právě ta pravá, která se využívá i do relaxačních koupelí a ozdravných lázní.

Co je to solonizační jednotka?

Je to zařízení, které se přidává k bazénu, aby hlídalo, regulovalo a filtrovalo vodu při používání mořské soli. Díky této regulaci docílíte ideálních podmínek pro pokožku i celkový organismus koupajících se osob.

Jaké je dávkování soli do bazénu?

Jistě vás také zajímá, kolik této slané látky je možné vlastně do koupele používat. Vězte, že na 1000 litrů bazénové vody je to 2 – 5 kg mořské soli. Je to maximální dávka, která vyhovuje všem normám a také dětem, které se mají v bazénu koupat.

Chcete se cítit jako v nějakém zahraničním krásném letovisku riviéry a užívat si slané vody, která je tu jen pro vaše potřeby? Nakupte si u prodejce větší balení solného roztoku do bazénu a relaxujte i v domácích podmínkách, které jsou pro vás vždy dostupné a blízké.