Vybavte se na stáří šikovnými pomocníky

Stáří nás jednou všechny bez milosti dohoní, ať už jsme ochotní si to nyní připustit anebo ne. Jednou všichni z nás budou stát před schodištěm a uvažovat nad tím, jakým způsobem jej zdolají, ať už směrem nahoru anebo dolů. K takovému zdolávání prudkého terénu se určitě dobře hodí partner, který nám pomůže, alespoň jako šikovná opěra. Ovšem čím budeme starší, tím více nám bude pouhá opěra málo dostačovat. Klouby tuhnou, svaly ochabují, nohy ztrácejí svou pevnost.
nohy invalidy.jpg
A týká se to samozřejmě nejen nás, ale také našich partnerů. Takže jednou možná dojdeme k závěru, že pokud se nechceme přestěhovat z velkého bytu plného překážek, tak jej budeme muset bezbariérově zařídit. Nicméně i kdybyste si domů pořídili schodišťovou sedačku anebo plošinu, tak dříve nebo později budete muset svůj byt opustit a podívat se také na jiná místa ve městě, třeba na úřad anebo k přátelům. A můžete si být jisti tím, že zdaleka ne všude na podobné šikovné vynálezy narazíte.
kovové schodiště.jpg
Praktičtější proto je, vzít si podobný stroj, který vám se zdoláním překážky pomůže, s sebou na to místo, kde ho zrovna potřebujete mít. A to můžete snadno udělat, pokud si pořídíte praktický schodolez.
Schodolezy jsou šikovné vynálezy, které lidem umožňují překonávat schodiště s vynaložením minimálního množství energie. Mají svůj vlastní pohon a dokáží překonat i interiérové schodiště s větším sklonem, které je navíc i úzké a točité.
chůze po schodech.jpg
Na výběr máte hned ze dvou typů schodolezů – pásového a kolečkového. A důležité je, že oba tyto typy jsou mobilní a snadno je přesunete z místa na místo tak, že je vezmete s sebou, kde je to zrovna potřeba.
Už nikdy se tak nemusíte obávat, že uvíznete pod anebo nad schodištěm a nebudete moci nahoru respektive dolů. S šikovnou moderní pomůckou jako je schodolez, může být život mnohem příjemnější a i ve vyšším věku se vyhnete zbytečným omezením.