Rybolov

Každý máme své zájmy a koníčky. Někdo hraje fotbal nebo hokej, druhý si raději sedne k vodě s nahozeným prutem. Mohlo by se zdát, že rybaření je sport poklidný a celkem nudný. Ale opravdový rybář se u vody nikdy nenudí. Pokud i vás chytl rybolov tak pevně do svých sítí, že už není úniku, začněte se vybavovat kvalitním rybářským náčiním. Co všechno rybář potřebuje k tomu, aby chytil pořádný úlovek, je napsáno v mnoha brožurách a časopisech pro rybáře. Pro začátečníky je nejlepším pomocníkem zkušený rybář, který už má vyzkoušenou různou rybářskou výbavu a vyzná se v její kvalitě. Poradí vám s výběrem, řekne co je pro vás nejlepší a uvede vás do tajů rybolovu. Taky se od něj můžete naučit různé techniky při chytání ryb a dozvíte se, jaký podběrák je pro vás nejvhodnější.

muži, řeka, rybaření

Základní rybářské vybavení

Když je řeč o základním rybářském vybavení, tak si každý v prvé řadě vybaví prut na stojanu. Samozřejmě že bez prutu se žádná ryba ulovit nedá, ale tím, že se vám ryba chytne na návnadu, ještě lov nekončí. Ten váš pořádný kousek musíte z vody šetrně vytáhnout. K tomu vám poslouží podběrák, který by měl být z kvalitního materiálu, aby se vám pod tíhou pořádného kapra neroztrhnul nebo nezlomil. Jeho konstrukce musí být přizpůsobena každému úlovku. Nebudete přece přicházet o ryby jen kvůli tomu, že jste si pořídili nekvalitní podběrák, který samozřejmě patří do základní rybářské výbavy.

nákres, rybář, loď

Když ryby berou

Rybáři jsou nadšeni, když se jim pruty na stojanu začnou kymácet častěji než obvykle. Znamená to, že budou mít dobrý den a čeká je bohatý úlovek. Po klidném odpočinku u vody je čeká adrenalin, který si zaslouží. Aby se tyto chvilky nenarušily ničím nepříjemným, je dobré mít po ruce kvalitní rybářské vybavení. Najednou může být takový záběr, že sotva udržíte prut v ruce a bude muset s rybou zápasit, abyste ji dostali do podběráku.