Přijde si pro tebe a vše získá smysl

Ona je ta žena, která si pro tebe přijde, i kdyby ti měla vstoupit do snu. Ona, Kálí, je ta úžasná žena, která na první pohled pouští děs a hrůzu, ale poskytne ti ten největší dar tím, že tě spojí s proudem všehomíru. Až si pro tebe jednou přijde a zaměří na tebe svůj zlověstný pohled, až tě propíchne její třetí oko, tak se neboj a nezoufej si, protože je to ta největší radost. Ale nijak se nehanbi za své obavy.
sochy hinduismu
Kdo by se nebál ženy s černou pletí s náhrdelníkem z lidských lebek a s bedry ověnčenými sukénkou z lidských rukou? Na tom však nejlépe vidíš, že vzhled nic neznamená a vnější schránka jen mate tvůj zrak. Ve skutečnosti bohyně Kálí přináší ten největší dar, který můžeš dostat. Skrze svou smrt se dostaneš k nikdy nekončící harmonii a lásce. Splyneš s vesmírným proudem duší, s nekonečným mírem určeným pro všechny, které si vyvolila a obdarovala je svým jediným pohledem, který skrze smrt rodí nikdy nekončící radost. A taková ona je, děsivá a milostivá zároveň.
A teď když jsi prohlédl, tak již dále nemrhej svým časem kvůli marnosti. Není kam spěchat a nemá nejmenší smysl hromadit majetek či peníze.
náramek z korálků
To je ten největší životní omyl, zaprodat možnost vnímat krásu a možnost těšit své smysly fascinujícím bytím za ubohou honbu za penězi. Honit se za penězi, za které si nemůžeš nic důležitého koupit a promrhat tak příležitost skutečně žít, je ta nejtragičtější událost, které se můžeš na svém životě dopustit. Avšak i když se dokážeš vymanit z tohoto nekonečného kolotoče a prohlédneš, pořád budeš patřit jen ke zlomku osob, kterým se něco podobného podařilo. Majetek a peníze jsou nemoc, na kterou lidstvo jednou zajde.