Zdravé a chutné výrobky pro děti

Výrobky pro děti podléhají poměrně přísné kontrole ale i přes to jsou plné cukru, barviv a přidaných látek. Ale i přes to můžete sehnat výrobky pro děti, které jsou zdravé a navíc i chutné. Většina těchto výrobků je založená na reálných surovinách a dětem opravdu chutnají.

maliny, borůvky a ostružiny
Ovoce a zase ovoce
U dětí je ovoce velice oblíbené. Pokud chcete děti potěšit nějakou chuťovkou, která bude po ruce třeba na hřišti nebo při vycházce, pak je dobré koupit třeba ovocné plátky, které jsou složeny především z ovoce a jsou slisované do malých tenkých plátků. Děti je mají velice rády a navíc neobsahují ani barviva ani přidaný cukr.
Další ovocnou pochutinou, která může být jak zdravá, tak ale i nezdravá je sušené ovoce. Při nakupování sušeného ovoce si hlídejte, zda neobsahuje přidaný cukr a zda není sířené. Takové ovoce se ale velice špatně shání a tím pádem je jeho pořizování trochu těžší. Můžete si však ovoce sami nasušit doma a mít tak vlastní zásobu.
Pozor na pitíčka
Pití slazených nápojů z různých saviček a násosek je problém především pro dětské zoubky. A to platí i pro ovocné džusy. Pokud takové dětem kupujete, dávejte jim je spíše do sklenic či hrnku. Vhodné jsou různé mošty, džusy a ovocné šťávy avšak opět bez přidaného cukru. Sehnat můžete dětská balení od farmářů z vašeho okolí. Zaměřte se na lokální značky jako je třeba Ovocňák či Moštík, které nejsou voženy přes půl světa, ale jsou vyráběny z našeho tuzemského ovoce. Vyhněte se doslazovanému pití.sušená jablka
Je libo sušenky?
I sušenky a suchary se dají koupit v různé kvalitě. Dají se koupit i úplně bez cukru, oslazené třeba banánem či jiným ovocem. Nám budou možná připadat málo sladké a bez chuti avšak děti, které ještě nemají rozmlsané jazýčky různými chutěmi jejich chuť ocení. Ty lepší sušenky nebudou mít složení na několik řádků ale budou obsahovat třeba jen 5 ingrediencí.