Ochrana soukromí, majetku i bariéra proti slunci

Jestliže máte svůj pozemek v blízkosti frekventované silnice anebo chodníku a každý vám vidí až přímo do pokoje, pak zřejmě přemýšlíte o tom, jak efektivně zlepšit oddělení svého soukromého prostoru od toho veřejného a zajistit si tak lepší komfort bydlení. Zkrátka, všichni potřebujeme mít alespoň trochu soukromí, jinak tím velice trpí naše psychické zdraví. Připadáme si pak málo odpočinutí a máme pocit, že jsme pod neustálým tlakem.

rolety

A není divu, když jsme pod neustálým dohledem, a to klidně i pasivním, tak pak nemůžeme efektivně odpočívat.

Jedním ze způsobů takového možného oddělení soukromého a veřejného prostoru, který vám nezabere žádné místo navíc, jsou dřevěné rolety . Jedná se o velice praktický způsob oddělení prostoru, který vám navíc přinese ještě mnohé další benefity. Tím hlavním bude samozřejmě stínění proti slunci. Dřevěné rolety je možné uzavřít buď zcela a vytvořit tak v místnosti dokonalou tmu, anebo částečně tak, aby vám do místnosti nepronikalo ostré slunce.

soukromý

Další skvělou výhodou dřevěných rolet je umožnění bezpečného větrání, aniž byste se museli bát, že vám vítr rozrazí okenice a rozbije okenní sklo. A zároveň dochází díky roletám k tlumení tepla a hluku zvenčí, fungují tedy jako jakási ochranná bariéra vůči vnějším vlivům. A to dokonce i vůči takovým, které by vás na první pohled možná nenapadly. Dřevěné rolety namontované zvnějšku budovy slouží zároveň také jako přirozená bariéra proti zlodějům, která jim znemožňuje dostat se do domu skrze takto zabezpečená okna.

Váš dům tak díky těmto roletám bude nejen příjemnějším místem k bydlení, ale bude zároveň i bezpečnější.