Některé věci je lépe si jen půjčit

Pokud v dobách dřívějších pracovali řemeslníci ve výškách, mohli si nechat zhotovit lešení, aby na svou práci dosáhli. Lešení, které se v té době používalo, ale rozhodně nebylo určené i k tomu, aby si zedník či pokrývač chránil své zdraví a svůj život.
– Jednalo se totiž o obyčejné ohoblované prkno, které bylo zavěšené na dvou lanech.
– Proto bylo také dost úrazů, které většinou končily tragicky.
Dnešní lešení je samozřejmě o něčem jiném. Konstrukce, která pomáhá řemeslníkům v jejich práci ve výškách, je nesrovnatelně bezpečnější.

lešení

Trubkové lešení pomáhá při práci nejen firmám, ale i soukromníkům, kteří si na svém domě chtějí některé opravy udělat svépomocí.
· Nejčastěji se lešení používá při
– zateplení domu
– opravě fasády
– výměně oken.

Jelikož většinou tyto práce neděláme na svém domě každý rok, není potřeba si lešení hned kupovat. Nejen, že je to zbytečná investice, ale také vzniká problém přímo nerudovského typu – kam s ním?

S odborníky bude lešení bezpečnější

Pronájem lešení ušetří tedy starosti nejen soukromníkům, ale i firmám, které se bez pomoci trubkové konstrukce tohoto typu neobejdou.
· Stavebníci vypozorovali, že jim kvalitní lešení ušetří čas a zkrátí tím termín dohotovení zakázky.
· Pokud by si totiž na stavbě zřídili jen nějaké to provizorium, u kterého by se obávali o bezpečnost, rozhodně si nebudou s sebou nahoru brát veškerý potřebný materiál.

konstrukce

· A běhat stále nahoru a dolů určitě není to nejlepší řešení.
Kromě toho ušetříte čas i z toho důvodu, že se půjčovna lešení sama postará o dovoz i montáž. Odborné ukotvení a zabezpečení je samozřejmé. Nemusíte se také obávat toho, že připravovaná stavba bude natolik atypická, že se pro její opravu či výstavbu nenajde vhodný lešenářský systém. Žádný stavební projekt není tak výjimečný, aby se lešení nedalo patřičným způsobem upravit.