Věk s menopauzou klidně spojte

Možná se tomu podivíte, ale Váš věk naznačuje, že Vám započala menopauza! Máte určitě náročné zaměstnání. Každodenní práce s lidmi u člověka vyvolá stav vyhoření. To je dost známý fakt. Síly a energie věkem také ubývají. To je všechno pravda. Ale nebudete mít tento stav z jiného důvodu?

Možná když spojíte věk a menopauzu, dostanete se k výsledku Vašich potíží. A to je takový stav vyhoření také.

emoce

· Cítíte se slabé.
· Menstruační cyklus není pravidelný.
· Podrážděnost, změny nálad, nadměrné pocení, návaly.
· Nechuť k sexu.
· Nespavost.
· Pocit stařeny, která nemá už žádnou šanci na plnohodnotný život.

Je to snad to, co prožíváte? Pocit stárnutí a nepotřebnosti? A kolik Vám je let? Střední věk, nebo víc? Pak je zapotřebí navštívit svého gynekologa a promluvit s ním o Vašich obtížích. Společně najdete určitě pravou příčinu. Ale všechno tak nějak napovídá, že jste už pod vlivem menopauzy.

Ale neklesejte na mysli!

Možná si v první chvíli řeknete, že Váš život je u konce. Proboha, jen to ne! Vaše biologické hodiny dotikaly. Toť všechno! Nic víc, nic míň. Vy snad chcete ještě porodit nějaké dítě? Tak vidíte!

I když, občas se stalo, že vymizení menstruačního cyklu bylo přisuzováno menopauze, ale za devět měsíců žena povila krásné zdravé dítě! Váš případ to snad nebude! Nebojte.

tanec

Přesto se zaměřte na to, abyste toto neklidné a nepříjemné období menopauzy přežila bez újmy na zdraví. A to nejen fyzického, ale i duševního! Velmi těsně to spolu souvisí! Na to pozor.

· Utlumte, zmírněte příznaky, které Vás úporně provázejí na každém kroku!
· Informujte se o možnostech, které Vám pomohou zvládnout tak obtěžujícího období každé ženy!
· Nečekejte na to, že všechny ty protivné příznaky brzy odezní samy.
Proč strádat a trpět, když nemusíte? To byste byla přece sama proti sobě! A nejen Vy, ale i Vaše okolí bude rádo za to, že jste stále stejně dobře naložená, i když prožíváte menopauzu.