Jak na prostatu

Objevily se vám v poslední době nepříjemné příznaky jako časté nucení na močení, a přitom je proud moči slabý? Chodíte nyní močit i v noci? Máte pocit nedokonalého vymočení a přitom ukapávání po vymočení a případně bolesti v podbřišku?
Pokud si na tyto otázky odpovíte ANO, zdá se, že se u vás jedná o zbytnění, čili zvětšení žlázy předstojné neboli prostaty.

lékař

Co to vlastně prostata je? Je to žláza, jejíž tekuté výměšky jsou součástí spermatu. Obepíná močovou trubici a při zvětšení může trubici utlačovat, a tak dochází k výše uvedeným obtížím; především brání odtoku moči.
V případě uvedených potíží je vhodné navštívit lékaře, který na základě jednoduchého vyšetření a krevního testu určí, zda se jedná o neškodné zvětšení, zánět, anebo dokonce o karcinogenní onemocnění.

Součástí léčby jakéhokoliv druhu onemocnění prostaty mohou být potravinové doplňky a byliny. To znamená, že léky na prostatumůžete doplnit o přírodní léčbu.
Doporučené doplňky jsou nejúčinnější při lehké až mírné hypertrofii prostaty a může to trvat několik měsíců, než se jejich příznivé působení projeví.
Na zmírnění příznaků zbytnění žlázy předstojné je potřeba doplňovat průběžně zinek, vitamín E, rybí tuk – esenciální nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny: glycin, alanin a glutamin.

Rostlinná léčba:
Serenoa– druh zakrslé plazivé palmy; patří mezi léčivky, které jsou při léčení prostatických obtíží nejužívanější. Do určité míry pozměňuje hormonální hladiny a zmírňuje zánětlivé reakce a otoky při chronické prostatitidě.
Kořen kopřivy– zmírňuje zánět, pomáhá zpomalovat zbytnění.
Sója– velmi prospěšná, neboť obsahuje izoflavony, léčivé látky, které pomáhají proti zbytnění i rakovině prostaty.
Dýňová semínka– obsahují zinek a aminokyseliny.
Nejnovější zkušenosti ukazují, že zatím nejvhodnější je přípravek PROSTADYNE, který už používá mnoho mužů jako prevenci i léčbu.
Přípravek je skládá ze čtyř látek:

kapky

· Epilobium parviflorum – česky Vrbovka malokvětá, která výrazně přispívá k udržení normální funkce dolních močových cest a především prostaty.
· Elytrigia repens – Pýr plazivý má imunitní a detoxikační vlastnosti.
· Allium cepa – Cibule kuchyňská, má protizánětlivé schopnosti a obsahuje zinek.
· Urtica dioica – Kopřiva dvoudomá – zlepšuje metabolismus, pomáhá udržet normální funkci močových cest.
Dávkování PROSTADYNE: 1 čajová lžička ráno na lačno – rozpustit v malém množství vody.
Balení 250 ml by mělo vydržet přibližně na 50 dní.