Láska a zamilovanost

Láska je bezpodmínečná, a ačkoliv se to může zdát na první pohled přehnané, opravdu ji dávat dokáže jen velmi omezený počet lidí.
Zamilovanost, pokud je provázena skutečnou láskou, je nesmírně okouzlující, a i když se v budoucnu mohou objevit signály všednosti, stále je ve vztahu ten prvotní silný náboj přítomen. Zamilovanost však také může být projevem náklonnosti k bytosti, kterou bychom si rádi přivlastnili a diktovali ji své vlastní názory anebo způsob života. Setkáváme se s tímto motivem dnes na každém kroku v mnoha rodinách a partnerských vztazích, a když pak opadne prvotní nadšení, na povrch vyplouvají skutečné povahové rysy.
chůze v kaluži
Ta prvotní euforie může nasazovat lidem růžové brýle, a jakmile nastává čas kompromisů, je to zároveň prvopočátek konce každého vztahu. Každý vzdělaný a zkušený psycholog vám poví, že se ta pravá láska pozná obvykle na první pohled. Ne tedy přímo doslova zrakem, ale pocitem. Cítíte něco tam uvnitř, že tam cosi vibruje, ta touha být s druhým člověkem kvůli jeho vlastnostem a ctnostem, nikoliv proto, jak vypadá a jak se tváří . To je jen pozlátko.
návrh k sňatku

Zapomeňte na kompromisy

Ve filmu Svatební cesta do Jiljí s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou se objeví myšlenka, že se dva lidé nejlépe poznají, když spolu cestují. Něco na tom pravdy bude, jen bychom to mohli trochu upřesnit. Nejlépe se ti dva poznají, když spolu hned od začátku vztahu berou zodpovědnost do vlastních rukou, společně rozhodují takřka o všem a hlavně spolu tráví a plánují volný čas. Ideální je, když mají společné zájmy (alespoň některé), a když se oba dokážou zabavit čímkoliv. Velkou šanci uspět ve vztahu mají lidé, co se radují z drobností a umí si užít i každodenní rutinní činnosti, a nehroutí se z každého drobného problému.
Potkat muže a ženu do nepohody není zrovna snadné, ale pokud se vám to nepodaří, měli byste se alespoň o změnu na svých vlastnostech snažit. Ze všeho nejdůležitější je vzájemná důvěra a komunikace. Jestliže se tomu druhému můžete svěřit s těmi nejniternějšími tužbami, všechno ostatní pak půjde mnohem snadněji.