Klimatizace


Obecně se používají převážně přes horké letní období. Když se řekne klimatizace, každý si hned vybaví nevzhledné a poměrně velké zařízení, které hučí a ještě navíc má vysoké nároky na energii. Moderní přístroje se ale překvapivě liší od této „staromódní“ vize.

klimoška

Přístroje na ochlazení vzduchu v místnosti se používají nejvíce přes léto. Využijeme je v bytech a rodinných domech, ale také velice často v kancelářích nebo různých obchodech a provozech. Klimatizace má tu výhodu, že se může nainstalovat téměř kamkoliv. V letním horkém dni si jistě budeme více užívat studenějšího vzduchu v místnosti, když se venku nedá ani nadechnout.

Má však také další výhody

Proč si tedy klimatizaci pořídit? Zařízení, které si necháme nainstalovat je velice důležité také z hlediska čistoty vzduchu. Filtruje, čistí a vysouší vzduch okolního prostředí, aby se nám lépe dýchalo, takže pro ty, kteří mají problémy s dýcháním nebo jsou astmatici, či alergici se rozhodně vyplatí už z pohledu jejich zdraví. Čistější vzduch je samozřejmě zdravější a nepoletují v něm škodliviny, které nám ubližují nebo znesnadňují dýchání. Určitě po čase poznáte ten rozdíl.

1. Vytváří příjemné prostředí
Nejenom doma, ale také v kanceláři je hned příjemnější prostředí. Čistý a čerstvý vzduch v místnosti, který se dá regulovat. Ano, i regulaci tyto přístroje ovládají. Budou vám udržovat stabilní teplotu v místnosti, takže pokud nepotřebujete zrovna v létě chladit vzduch v místnosti, můžete si jej na podzim nastavit jenom pro filtraci a výměnu vzduchu a udržování příjemně zadané teploty ve vaší místnosti. V zimě může naopak hřát. Udržování konstantní teploty se hodí zejména tam, kde jsou servery, technické místnosti a na mnohá další pracoviště. Příjemná a stejná teplota potěší také hosty v restauraci nebo v prodejně.

2. Můžete s nimi i ekologicky a levně přitápět
Námi používané klimatizace jsou vlastně tepelná čerpadla na bázi vzduch-vzduch, takže je možné s mini opravdu ekologicky a navíc levně přitápět. To jistě potěší nejednu moderní domácnost, ale také prodejny i firmy, protože i v kancelářích se tyto přístroje mohou hodit. Zajímáte se již více o tyto produkty? Vše zařídí klimatizace Kroměříž.

pokoj

3. Na výběr je z mnoha druhů
Existují mobilní typy klimatizací, stacionární jednotky, které pouze chladí, pevně instalované, nástěnné, podokenní, kanálové, kazetové i další.