Jak přežít životní zlom ve zdraví a pohodě


žena, bolest, slza

Menopauza je zásadním zlomem v životě každé ženy. A přestože ji mnohé ženy zprvu podceňují, protože mají přirozenou potřebu starat se více o své okolí a o svou rodinu než o sebe, tak brzy zjistí, že ignorovat signály, které k nim jejich tělo vysílá, je prakticky nemožné. Vždyť podle výpovědí většiny žen se jim s přicházející nevyhnutelnou změnou života, kterou je ztráta plodnosti, prakticky celý jejich dosavadní život převrátil na ruby.

A zdaleka nejde jen o to, že už ženy v přechodu dále nebudou moci otěhotnět. S tímto faktem se většina žen srovnává velice dobře, protože již mají děti. Jde spíše o průvodní příznaky, které toto období doprovázejí. Najednou se ženy cítí jako by se z ničeho nic ocitly v jiném, cizím těle. Jsou podrážděné, cítí se vyčerpané, ztrácejí chuť na sex, bolí je hlava, nemohou spát, pociťují návaly horka, jejich pokožka je suchá a klouby je bolí, padají jim vlasy, a ještě ke všemu může dojít i na inkontinenci a mimo to ještě na spoustu dalších nepříjemných komplikací. Takže není divu, že jsou pak takto sužované ženy bez energie a často trpí depresemi.

žena počítač, hlava v dlaních

Naštěstí už dnes není nutné jen pasivně trpět a přihlížet tomu, jak se jejich tělo mění. Existují minimálně dva způsoby, jak klimakterium přečkat ve zdraví a udržet všechny nepříjemné průvodní jevy na uzdě. Jedním z nich je hormonální léčba, která by měla pomoci doplnit chybějící a srovnat měnící se hladiny tělesných hormonů. Tato varianta se však často neobejde bez vedlejších účinků. A druhou známou a lékařsky ověřenou metodou je použití speciálních bylinných přípravků, které dokáží rozkolísané hladiny hormonů v těle také srovnat, ovšem nemusíte se u nich obávat žádných vedlejší nežádoucích jevů.

léky, prášky, pilulky