Co předcházelo Poppers a dalším současným afrodiziakálním přípravkům

Starověký Egypt

Květy lilie jsou jedovaté, prakticky celá rostlina, zvláště semena, nicméně staří Egypťané máčeli květy lilií do červeného vína, aby jim pomohly zvýšit sexuální apetit.

žena

Římská říše

Jednou z účinných látek, které fungovaly jako afrodiziakum, byla ve starověkém Římě tzv. koňská mana, nazývaná Hippomanes. Vzniká v těle klisny v průběhu těhotenství a bylo možné ji získávat výhradně z právě narozeného hříběte, kterému ulpívala na jazyku. Dalším nápojem lásky byl odvar z lepkavé tekutiny, která se nachází v děloze klisen. Římský filosof Pilnius starší tvrdil, že sexuální apetit jistě podpoří husí jazyk, jako součást jídelníčku milostného rituálu. Podobné účinky měla směs medu, vepřového sádla a holubího vejce.

Caligula

Římský císař pověstný svou krutostí a sexuálními úchylkami je mnohými lidmi dodnes považován za nebezpečného šílence. Překvapivě však podle jeho tvrzení nebyla výborným afrodiziakem useknutá hlava nepřítele, nebo syrová mužská varlata nakládaná v octě, nýbrž docela obyčejná syrová mrkev.

Kámasútra

Kámasútru známe především jako souhrn mnoha různých poloh při sexu, zajímavé je, že se právě sexuálním polohám věnoval indický mnich. Ten také tvrdil, že účinným prostředkem pro navození rozkoše při sexu jsou kozí varlata povařená v horkém mléce, nebo větší množství česneku přidávaného do jídla.

Starověká Čína

V jižních oblastech Číny lidé pojídali pečené maso z hada – kobry. Zkrátka věřili, že je jejich maso výrazně posílí organismus a zvýší libido.

Jindřich IV.

Ten používal jako afrodiziakum rozdrcené tělo brouka puchýřníka, který se také stal základem pro tzv. španělské mušky. Tekutina obsažená v jeho těle je však prudce jedovatá a velmi záleží na množství, které člověk požije. Předávkování je velice snadné a to pak namísto sexu putujete do márnice.
Lidé ve středověku používali ke zvýšení prožitku při sexu různé přírodní prostředky, byly to např. česnek, med, čaj z kotvičníku, celer, chřest, datle a kapary.

superman

Současnost

V dnešní době lidé vyhledávají buď přírodní prostředky, anebo syntetické. Z těch umělých chemických látek můžeme jmenovat např. Jedná se o velmi silnou látku, která při rozumném dávkování zdravému člověku neublíží. Uvolňuje hladké svalstvo a navozuje stavy euforie, které se dají připodobnit k vdechování rajského plynu. Poppers se pouze vdechuje, nesmí se kombinovat se stimulanty na bázi kofeinu, alkoholu, viagry, extáze, kokainu a pervitinu. Nesmí ji užívat lidé s oslabenou imunitou a se srdečně cévními chorobami a po mozkové cévní příhodě.