Energie z mladého ječmene

Mladý ječmen se zpracovává v okamžiku, kdy zelená rostlinka vzešlá ze semínka dosáhne výšky asi 25 cm. Má jasně zelenou barvu a je plný síly a blahodárných látek, prospěšných lidskému zdraví.

V e-shopu zdravé výživy si zelený ječmen můžete zakoupit jako tablety anebo prášek. Ten je nejlepší v BIO kvalitě. Prášek se dá snadno přidávat do čerstvé svačinky, třeba do jogurtu, nebo se jednoduše rozpustí a vypije.

Konzumací mladého ječmene organismus obohatíte o vitamín C, vitamíny B, E, K i biotin (který je prospěšný pro zdravé a husté vlasy a krásnou pokožku). Obsahuje také většinu prospěšných aminokyselin, minerální látky a vlákninu.

Zelená barva mladého ječmene je tvořená chlorofylem, který podporuje lidský metabolismus, zbavuje tělo zánětlivých procesů a výrazně zlepšuje okysličování krve. To příznivě ovlivňuje činnost srdce, krevního oběhu a samotnou krvetvorbu.

zelený ječmen

Sklenice nápoje z mladého ječmene uleví organismu při překyselení.

Cholin, který je v zeleném ječmenu obsažený, je považovaný za látku, která velice podstatným způsobem ovlivňuje stav a činnost mozku a je nepostradatelná pro správné fungování nervového systému. Má vliv i na metabolismus tuků a hladinu cholesterolu v těle.

I přesto, že nejsou u této potraviny doložené žádné vedlejší účinky, lidé s citlivějším zažívacím systémem mohou mít ze začátku mírné obtíže (průjem, únava). Ječmen v této podobě by neměli užívat lidé po operaci žaludku a s nemocemi žil. Protože je zelený ječmen silný antioxidant a chrání buňky, lidem podstupujícím radioterapii se nedoporučuje, protože chrání i napadené buňky a snižoval by tak efekt léčby.

smoothie k svačině

Tip na konzumaci mladého zeleného ječmene:

Pokud jste si oblíbili smoothie, můžete si ze zdravých potravin sestavit celou řadu výborných a zdravých nápojů, které dodají vašemu tělu sílu a energii. Vyzkoušejte i kombinaci se sirupem z agáve, chia semínky a rýžovým proteinem.