Beton jako univerzální materiál

Betonové ploty prošly dlouhým vývojem a dnes je zpracování betonu tak precizní, že betonová plocha může vypadat jako ze dřeva anebo ze štípaných kamenů či cihel. Beton si získává stále více příznivců a betonové ploty, které byly kdysi jenom u velkých starých továren, se dnes dostávají do módy a stále více lidí si je volí jako originální a funkční oplocení svého obydlí.

beton plot

Pokud se rozhodnete pro takový plot, nechte si ho postavit odbornou firmou. Stavba sice není moc náročná na technické provedení a není téměř nic, co by český kutil nezvládl, ale proto, aby plot dobře vypadal, vydržel a byl stabilní, je často potřeba i menší nebo větší úprava terénu a potom se musí vykopat základy a vybetonovat je. S tím si snadno poradí odborníci, kteří už mají nějaké zkušenosti a také příslušné technické vybavení. Do betonových základů se ukotví plotové sloupky, rovněž betonové a se speciální drážkou, do které se potom nasazují betonové panely. To nejvíce oceníte, že nemusíte zvedat těžké panely, ale udělá to za vás někdo jiný. Další výhodou je, že nebudete mít starosti s úklidem po dokončení stavby. Ten zajistí dodavatel plotu a vše nepotřebné odveze.

Pokud je pro vás beton moc fádní, můžete do plotu zakomponovat dřevěné nebo kovové prvky. Beton se dá také natřít a určitě oceníte jeho trvalý vzhled a snadnou údržbu, kdy v případě znečištění stačí plot opláchnout vodou.

Ke každému plotu patří i branka a brána, které si můžete u dodavatele plotu rovněž zakoupit a tím pádem máte možnost sjednotit styl obojího.

betonový panel plotu

Nabízené nejlevnější betonové ploty poskytnou vašemu pozemku kvalitní ochranu na mnoho let a bez nutnosti oprav a složité údržby. V zahradě tak budou vaše děti a domácí mazlíčci v bezpečí a vy si užijete vytoužené soukromí v zelené oáze zahrady.

Z plotových dílů si můžete nechat udělat i základ pro stání auta, kompostér, různé zástěny (například na popelnici). Kromě klasických funkcí plotu vás betonový plot ochrání i před hlukem a prachem, pokud pozemek sousedí s frekventovanou nebo brašnou cestou a zmírní silné poryvy větru z volné krajiny.