Co si mohu půjčit, nemusím kupovat

Postavit dům bez jakékoliv podpůrné konstrukce je asi zcela nemožné. To už věděli naši předkové, když stavěli vysoké městské domy nebo opravovali obydlí svého panstva. Už tehdy měli k dispozici různé druhy lešení, které jim mělo jejich práci usnadnit. Dodnes je v některých starých budovách po těchto pomocnících zedníků a stavitelů památka v podobě zabudovaných kruhů ve stropě.

kovové lešení

  • Z toho je asi patrné, jak asi lešení dávných dob vypadalo.

    • Člověk byl prostě zavěšen na laně jako artista.
    • Což zřejmě mnoho bezpečnosti nezaručovalo.

Dnes je to rozhodně o něčem jiném. Pokud máte v úmyslu opravovat dům, měnit okna nebo prostě jen vylepšit fasádu svého bydlení, určitě budete potřebovat nějakou tu oporu.

Profesionálové si poradí se vším

Kupovat trubkové lešení, které budete potřebovat jednou za deset let, je už na první pohled nesmysl. Kromě toho, že by to byla zbytečná investice, je také problém s uskladněním. Pokud využijete služeb některé půjčovny, pak získáte ještě několik dalších výhod navíc. Zaměstnanci firmy vám přivezou vše až na místo a odborně postaví. Je totiž velice důležité vědět, jak na to.

  • Jestliže by se například u ukotvení udělala nějaká chyba, mohlo by to některého řemeslníka stát i život.

Kromě toho umějí profesionálové v tomto oboru postavit trubkové lešení opravdu všude. I na nezpevněném povrchu nebo v kopci. A tam je to jistě docela nesnadné.

  • Po ukončení rekonstrukčních činností firma opět vše rozmontuje a odveze.
  • A tím pro vás veškeré starosti končí.

stavba

Půjčovnu mohou využít i profesionální stavební firmy, které získaly možnost práce na některé historické budově, která je kupříkladu zvláštní svou členitostí. Odborníci totiž dovedou postavit zmíněnou podporu tak šikovně, že se řemeslníci dostanou i do těch nejskrytějších zákoutí.