Práce ve výškách má svá specifika

Plánujete-li rekonstruovat či stavět dům, chatu, balkón anebo provádět jiné práce ve výškách, pak vám jednoznačně přijde vhod trubkové lešení. A ať už si pořídíte vlastní anebo si na čas jen nějaké pronajmete, určitě s ním budete spokojeni. Bez něj byste totiž některé práce nemohli provést ani kdybyste se na hlavu postavili.
Třeba pokud jde o aktuálně časté zateplování obytných budov a výměny oken. To jsou typické příklady činností, při kterých se bez kvalitní lešenářské konstrukce neobejdete. A kdo by pomýšlel na to, že by se bez lešení nějak obešel a zkusil by vše zajistit ze žebříku, tak ten je žhavým adeptem na rychlý převoz do nemocnice s nebezpečným úrazem. Ovšem i přesto, že to zní komicky, tak se každý rok několik podobných kutilů, kteří podcenili gravitaci najde.

konstrukce

A pokud jde o zmíněné lešení, tak to si buď můžete pořídit už navždy anebo si ho jen pronajmout. Zakoupit lešení se vyplatí především těm, kteří mají větší a starší rodinný dům anebo rovnou rodový statek či ještě navíc chatu a další podobné nemovitosti. Na starších rodinných domech je stále co opravovat a čím více máte nemovitostí, tím více vás čeká starostí s opravami. Takže pokud jste trochu řemeslně zdatní a tato práce vám nevadí, tak když ji odvedete svépomocí, ušetříte tak několik tisíc korun ročně.

sestava

Naopak pronájem lešení je vhodný spíše pro jednorázové akce, které se pravděpodobně v nejbližších letech nebudou opakovat. Jeho výhodou je také to, že vám veškerý konstrukční materiál firma doveze až na místo prací a odborný personál vám celou lešenářskou konstrukci navrhne, sestaví a následně po skončení akce opět demontuje a odveze. Budete tak mít jistotu, že statika pomocné konstrukce bude v pořádku a nehrozí vám její ani váš pád. A navíc si k lešení může půjčit ochranné krycí textilie, které ochrání okolí objektu před prachem a znečištěním.