Odměna za práci elektrikáře se řídí určitými pravidly

Sazby za práci elektrotechnika se liší od náročnosti prováděných prací. Základní činnosti, které se obejdou bez speciálního vybavení a pochopitelně i znalostí, se vyplácí v hodinové sazbě zhruba od 350 korun. Jedná se o běžné instalace vypínačů, zásuvek, křížových a schodišťových vypínačů, kabelových rozvodů 230 V, výměny a instalace jističů a rozvodných skříní apod. Měli byste být opatrní u podezřele levných nabídek práce pod 200 korun za hodinu, kvalifikovaný elektrikář by se takto jen stěží uživil, neboť kromě daní musí hradit školení, přezkoušení odborné způsobilosti a technické vybavení.

elektřikáři

Kolik vás bude stát výkon práce elektrikáře

Revize zařízení a elektroinstalací
Revizní elektrikáři Olomouc musí být neustále pod tlakem různých přezkoušení, školení, a oborových aktualizací a vše musí hradit na vlastní náklady, stejně tak své specifické vybavení a pracovní pomůcky. Účtují si zpravidla 450 korun za hodinu odvedené práce. Průměrná částka za revizi elektroinstalace v rodinném domě se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 tisíc korun. Za revizi prováděnou v dvoupokojovém bytě zaplatíte přibližně od jednoho do čtyř tisíc korun.

rozvody

Elektroinstalační práce
Vzhledem k tomu, že se jedná o práce většího rozsahu, za hodinu práce elektrikář inkasuje o něco méně než revizní technik, přibližně 200 korun za hodinu v malých městech a obcích, a 400 – 450 korun za hodinu ve velkých městech. V průměru počítejte u přízemního až patrového rodinného domu za komplexní provedení elektrických rozvodů zhruba 50 – 220 tisíc korun, záleží pochopitelně na velikosti zakázky. Tato základní sazba se vztahuje na běžné elektrorozvody – zásuvkové a světelné okruhy, kabeláž, jističe. Pokud vyžadujete speciální služby, např. chytrou domácnost – napojení na centrálně řízené vytápění, klimatizaci, osvětlení, tam počítejte s cenou i mnohonásobně vyšší.