Oživte svoji zahradu o motýly, květiny a broučky!

K domu patří neodmyslitelně zahrada. Zahrada by měla sloužit k odpočinku a měla by tak být i uzpůsobena. Přijdeme ze zaměstnání, hlavu zanesenou problémy. Ještě po cestě si v hlavě přehráváme poslední hodiny strávené v zaměstnání. Co jsme nestihli, neudělali, kde hoří termín a tak podobně. Přijdeme domů a měl by následovat pohled do zeleně. Je vědecky dokázáno, že zelená barva uklidňuje a harmonizuje mysl.
Zkuste pracovní starosti ponechat před dveřmi domu. A projděte se po své zahradě, pohlaďte očima rozkvetlé květiny, usedněte do křesla a relaxujte. Prodýchejte problémy, a přitom se dívejte na zelenou trávu, zelené stromy a do duše se vám začne vkrádat klid. A o to tu jde.
malý ježek
A při tom přemýšlení se dívejte, jak by se dala vaše zahrada ještě více vylepšit, tak, aby vám přinášela více klidu, radosti a požitku.
Zakládáte si na perfektně střiženém trávníku a vyjíždíte se sekačkou každý týden? Pak vězte, že tráva nestačí povyrůst tak, aby zastínila půdu a neustálým sekáním půdu vlastně vy sami vysušujete.
Ujišťuji vás, že kopretina vyrostlá na vašem trávníku není vůbec špatná věc. Když dopřejete květinám život na vaší zahradě, zasadíte kumulu Davidovu, tzv. motýlí keř, který svými květy plnými nektaru láká motýly, vaše zahrada ožije. Možná, že se v takové zahradě budete cítit lépe. Bude totiž plná života. Navíc kumule kvete od července až do října a oblaží vás nádhernými klasovitými barevnými květy.
zahrada a motýl
Umístěte na stromy ptačí budky, dosaďte do svých zahrad broučkovníky, čmelákovníky, motýlkovníky, prostě bydlení pro hmyz. Utvořte malým živočichům tmavé kouty, postačuje hromada roští a listí, někde v stinném a klidném koutu zahrady. Třeba se vám tam usídlí ježek, který je velmi užitečný. Pochutnává si na slimácích, hmyzu a drobných hlodavcích. Bohužel jsou pro něho neprůchodné betonové základy plotů. Proleze ale živým plotem anebo mu můžete udělat vstupy v plotě.
Oživte svoji zahradu!