Zvětšená prostata aneb problém, který trápí mnohé z nás

Často se o tento malý orgán vůbec nezajímáme a mnoho z nás ani neví, že se v lidském těle nachází. Tedy až do té doby, dokud nepřijdou problémy. Jakmile se objeví problémy s močením, je nám hned jasné, že se ozvala a projevila právě prostata. Nastupující problémy s močením značí, že se zvětšila až do té míry, že nám to škodí a proto se necítíme dobře. Neustále chodíme na záchod. Máme pocit neúplného vymočení, nebo nedostatečného vymočení. Chodíme často ve dne i v noci. Může to způsobit zhoršenou erekci, takže to ovlivňuje celý náš život. Je to nepříjemné, když cestujete, i když jste v práci a máte neustále nutkání si odskočit.

černá kravata

Zvětšení se také velice často označuje jako zbytnění. Tento orgán je uložen pod močovým měchýřem a přechází přes něj močová trubice. Prochází za život mnohými změnami a může se i samovolně zvětšovat. Většinou k tomu přispívá také špatná životospráva, kouření, pití alkoholu a další zlozvyky, které máme.

dostatek pohybu

Faktory, které jsou příčinou těchto problémů. Čemu se tedy vyhnout a jakou prevenci dodržovat?

1. Vyhýbejte se pikantním a kořeněným jídlům.
2. Naopak dodržujte správný pitný režim.
3. Nesmíte však pít moc před spaním.
4. Dodržujte správnou životosprávu. Dostatek pohybu svědčí pro lepší zdraví a prospívá vitalitě duše i těla.
5. Dobré je pravidelně spát a naučit se odpočívat.
6. Nekouřit a nepít alkohol nebo velké množství piva.
7. Nestresovat se. To je také jedno z pravidel prevence. Jde často těžko uskutečnit, ale když se budete hodně snažit, tak to alespoň v rámci prevence jistě zvládnete. Vždy si řekněte, že děláte něco pro své zdraví, když se nebudete zbytečně stresovat.

vánoční nálada

Naléhavý pocit močení i dráždění při močení

To všechno jsou problémy, které nás mohou postihnout. Vzhledem k tomu, že přes prostatu prochází močová trubice, tak zbytněním se tato trubice přiškrtí a není možné, aby přes ni moč procházela naprosto volně, jako tomu bylo doteď. Hlavní je nepodceňovat závažné příznaky a raději, pokud byste si nebyli jistí, navštívit lékaře, který Vám pomůže a poradí.