Stan pro oslavy a rauty je možné si pronajmout

Nebývalý rozvoj řemesel a nových technologií za posledních dvacet let vystoupal po exponenciální křivce a dnes si můžeme dopřát i to, co bývalo ještě nedávno v říši snů. Inovace se projevily i na rýsovacích prknech projektantů, textilní a strojírenská výroba se soustředily na nové trendy a požadavky a pochopitelně to zasáhlo i výrobu párty stanů pro různé zahradní slavnosti.

stany

Nevyrábí se jen jeden jediný druh, dnes nejste prakticky ničím limitováni. Velikost stanu a jeho typ pružně přizpůsobíte počtu pozvaných hostů. Počítejte pro jednu osobu zhruba jeden čtvereční metr prostoru pod přístřeškem, v případě kulatých stolů nebo centrální či rohové rautové tabule vyměřený prostor zdvojnásobte. Některé oslavy se neobejdou bez hudební produkce, kapela by tedy měla mít také svůj vymezený prostor, ostatně, není problém vytvořit si na papíře nebo na počítači schematický náčrt, se kterým se obrátíte na svého dodavatele. Pronájmy stanů se běžně přizpůsobují klientům optimalizovaným řešením na míru.

Základní typy stanů můžeme rozdělit do několika kategorií

Trubková provizoria
Tyto přístřešky se používaly kdysi dávno a dnes jsou prakticky vytlačeny moderním bezpečnějším řešením. Trubková konstrukce je opravdu jen provizorní řešení a nelze ji nikomu doporučit.

Nůžkový stan
Základ výrobku tvoří konstrukce z oceli nebo slitiny hliníku. Hliníkové nosníky jsou robustní a zároveň lehké, zpravidla mezi klienty vítězí. Spojovací součásti mohou být plastové nebo kovové, pochopitelně, že odolnost a životnost plastu nelze s kovem srovnávat. Důležitý je také rozměr průřezu svislých nosníků (stojny). Měl by přesahovat 45 mm, běžný průřez stojny je čtvercový, kvalitnější a stabilnější stany mívají průřez svislých nosníků ve tvaru šestiúhelníku.
Nejčastější rozměry nůžkových stanů jsou 4 x 8 metrů, 4 x 6 metrů, 3 x 6 metrů, a 3 x 3 metry.

altán

Velkoplošná konstrukce
U těchto výrobků se vyhýbejte konstrukcím z hobby marketů, sestávají z množství levných spojovacích dílů a trubek a lidé se tím vystavují zbytečnému riziku rozpadu přístřešku za zhoršených povětrnostních podmínek. Osobám uvnitř stanu dokonce hrozí nebezpečí vážného úrazu. V souvislosti s pronájmem párty stanů se nenechte ukolébat nezodpovědnou agenturou a požadujte výrobek na profesionální úrovni. Ty tvoří jednotlivé pracovní moduly robustní konstrukce, většinou z ocelových nosníků, moduly se vzájemně spojují do různých tvarů a rozměrů, nejčastěji obdélníkového tvaru. Každý profi výrobek musí také projít atestem a ten máte právo pochopitelně vidět. Naprosto zásadní je rovněž dostatečně bezpečné ukotvení konstrukce zpevňujícími prvky, kotvícími kolíky a pomocným závažím.