Luční kvítí zahrádku oživí

Zahrada nemusí vypadat vždy jen jako sterilní zelené prostředí bez jediného kvítku. Nemusíte se zbavovat každého plevele či náznaku jiných travin, než z jakých by měl Váš trávník být. Nechte přírodu čarovat a zahradu rozkvést.
Ano, květy v louce nejsou pro každého, ale je to jedna z mála věcí, za kterou nemusíte platit a i přesto Vám dělá ze zahrady místo plné krásy. Neříkejte všemu plevel a dejte rostlinkám šanci. Uvidíte, jak krásně může louka vypadat.
květinový záhon
Skutečně je tomu tak. Nemusíte si kupovat semínka, nemusíte nic sázet či přesazovat. Stačí jen pár chvil počkat, semínka a tím i rostliny se k Vám na zahradu dostanou samy. Začne to sedmikráskami, jetelem, vysokými kvetoucími travinami. A než se nadějete, může se u Vás objevit i zvoneček či jinak zbarvené kvítky.
Pokud nechcete čekat a chcete mít květy prakticky ihned a všude, dají se koupit semínka. Jmenují se Horská či rozkvetlá louka. Obsahují semínka chrp, drobného lučního máku, violek, slunečnic a prakticky desítek dalších kvetoucích trav a bylinek.
Luční květy
Nechcete-li mít tuto kvetoucí nádheru všude, nic Vám nebrání, vysadit ji jen do truhlíku či záhonu a skalky. Když ovšem semínka rozházíte rovnoměrně do trávy, vykvete Vám naprosto nádherně. Péči nemusíte rostlinám dopřávat skoro žádnou. Pouze v suchém období je zalévejte. Nechcete přeci místo rozkvetlé louky suchou savanu.
Většinou se však jedná jen o jednoletky, tudíž je potřeba nechat květiny vysemenit. Semena jsou odolná, však se jedná o luční kvítí. I přesto se najdou kvítka, která lze třeba sušit nebo která se řadí mezi trvalky. Takto zasetá krása tedy může vydržet i několik let.
Jeden problém ale nastane určitě. Nesekejte tu trávu tak často. Stačí dvakrát až třikrát za rok. Dejte rostlinkám šanci vyrůst a vykvést. Obzvlášť když tuto kvetoucí louku máte vysetou jen na jednom místě, chraňte ji před ostřím sekačky. Věřte, že každý pohled na tu kvetoucí krásu, Vás zahřeje u srdce.