I malá kuchyně může být vkusně zařízená

I paneláková kuchyně skvelydomov.cz může vypadat jako z časopisu o moderním bydlení, pokud zapojíme trochu naší kreativity a zbouráme několik zažitých předsudků o málo prostorných kuchyních. Asi největší chybou, které se můžeme při rekonstrukci malého bytu dopustit, je okopírování stávající a nefungující dispozice. Právě v malých prostorech je řešení dispozičního rozvržení velmi náročné a leckdy se vyplatí přizvat na pomoc odborného architekta nebo designéra.Světlý prostor

  1. Spojené prostory

V dnešní době je už pouze minimum kuchyní, které by se navrhovaly jako samostatné místnosti. Ve většině případů se spojují právě s jídelním koutem a obývacím pokojem. Při rekonstrukci panelákového bytu se tak v mnoha případech vybourá nenosná příčka, která tyto dvě místnosti odděluje. Stačí chytře sjednotit nábytek v obou dvou místnostech a malý zázrak je na světě.

  1. Sjednocená podlaha v celém bytě

Právě do malých prostorů se hodí sjednotit podlahu, která by měla být v důležitých částech domu stejná. Ideální jsou dřevěné nebo laminátové podlahy, díky jejich liniím může celý prostor vypadat opticky větší. Pokud naopak máte spojený prostor na vaření s obývacím pokojem a přemýšlíte, jak je důmyslně oddělit, využijte právě dvě rozdílné podlahy.Společné vaření

  1. Barevné ladění na stěnách

V malých prostorách je důležité barevné ladění jednotlivých stěn. Například dvě tmavší barvy na stěnách proti sobě dokáží důmyslně zvětšit prostor, světlejší strop zase dokáže opticky protáhnout světlou výšku místnosti.

  1. Čisté linie

Vysoký lesk nebo jednoduché a čisté linie, to jsou nejnovější trendy v moderních kuchyních. Velmi oblíbené je i bezúchytkové otevírání, kdy je otevírání důmyslně skryto. Velmi oblíbené jsou i otevřené skříňky nebo police, které ale mnohdy kladou velký nárok na čistotu.

  1. Vestavěné spotřebiče

Vestavěné spotřebiče dokáží zvláště v malém prostoru ušetřit spoustu místa. Vestavěná trouba, myčka, lednička nebo kávovar…to je jen malý výčet vestavěných spotřebičů.