Občas musíte využít služby odborníků

Můžete být jakkoliv šikovný kutil, který si bez skrupulí troufne i na stavbu domku, ale mnohdy se vyplatí nechat zasáhnout odborníka, který Vám pomůže. Takový položkový rozpočet vzor se Vám bude hodit vždycky! Co říkáte?
Na ruce, jak se říká, šikovný opravdu jste. Ale poradit si s položkovým rozpočtem, který zahrnuje práce, o kterých už nyní víte, že si je budete muset objednat, to bude pro Vás zřejmě tvrdým oříškem. Přesto s nimi počítat musíte, abyste se vešel do svého finančního rozpočtu.

domek

· Stavební práce,
· řemeslné práce,
· montážní práce,

které sám nezvládnete, Vám poskytne položkový rozpočet vzor. Ovšem ten si jen těžko opatříte také svépomocí. Je to tak? Abyste mohl s určitostí říci, že se se svými finančními prostředky vejdete do financování svého budoucího domku, musíte vyhledat člověka, který tomu fakt rozumí.
Jak byste se asi divil, kdybyste po dostavbě hrubé stavby zjistil, že Vám nezbývají peníze, třeba na zateplení.

Stavební úpravy Vašeho domku musí zahrnovat od základů všechno. Zkuste si zopakovat, zda jste na něco nezapomněl.
· Projektová dokumentace
· Úprava povrchu, základy
· Vlastní stavba – zdění, krov, střecha
· Okna, dveře
· Elektroinstalace
· Podlahy, omítky, fasáda, zateplení, schodiště

kalkulačka

Jak jednoduše to vypadá, viďte? Ale kolik profesí se za takovou stavbou domku skrývá! Něco jistě zvládnete svépomocí. Ale materiál si nevyrobíte! Ten koupit musíte. A kolik? A jak velký? Jak dlouhý? Kolik to bude stát? A co střecha? Pokrývače zaplatit musíte! To už víte nyní. Elektřině rozumíte. Nakonec je to Vaše skutečné zaměstnání. Ale co instalatérské práce? A tak můžete pokračovat pořád dál a dál. Se vzorem položkového rozpočtu rozhodně neprohloupíte. Naopak. Budete vědět, na čem jste. A to je dost podstatné!
Dobře všechno promyslete a neohrnujte nos nad kontaktem na profesionála, který položkovému rozpočtu vážně rozumí!