Na dražbě neproděláte

Pokud koupíte majetek – dům v dražbě, je jasné, že můžete vydělat až třetinu jeho hodnoty. Koupit ho tedy mnohem levněji než u klasického nákupu. Musíte si dát ale velký pozor, protože dnes už levnější nákup touto cestou není pravidlem.


Záleží na lokalitě

Velmi totiž záleží na lokalitě, kde se nemovitost nachází a velmi často také na tom, jakou má historii, kdo v ní před koupí bydlel, nebo kdo ji aktuálně prodává. V tom případě se pak dá kolikrát hovořit o pořízení nemovitosti ne za dobrou cenu, ale za nákup za každou cenu. Zájemců je hodně, a tak se cena může vyšplhat velmi vysoko.


A co nechtěný nájemník?

Často se stává, že spolu s nemovitostí kupujete i nájemníka. A je úplně jedno, jestli ho tam chcete nebo nechcete. On je prostě součástí nemovitosti a vy ji kupujete tak jak to leží a běží, jak se říká. On má nějakou smlouvu, kterou mu sice můžete vypovědět, ale s nějakou sepsanou výpovědní dobou. Nebo je to také na dohodě, pokud se s ním jde bavit rozumně.


Dražba má svá pravidla

Před dražbou je dobré se s nemovitostí náležitě seznámit a propočítat si i případné následní náklady, kterou bude třeba do oprav vrazit. Dražebním má ze zákona povinnost uspořádat minimálně dvě prohlídky před samotnou dražbou. Od podepsané smlouvy totiž už nejde odstoupit a ani nelze požadovat při pozdějších zjištěných nedostatcích, snížení ceny, tedy vrácení jakýchkoli peněz.

Když už nemovitost, tedy váš budoucí dům nebo byt, vydražíte, hlavně ho zaplaťte včas. Pokud byste se totiž zpozdili, nejenom, že o vše přijdete, ale budete také platit nemalou pokutu. Stane se z vás ten, kdo dražbu zmaří a dražebník vám může vyúčtovat náklady spojené s dražbou.

Jak sami vidíte, dražbou se dá vydělat, ale také prodělat kalhoty. Je to ale jako se vším. Ten, kdo bude připraven, tomu bude přát štěstí.