Mozartovy koule a Almdudler – delikatesy Rakouska

Rakousko, vnitrozemská spolková republika, která leží ve střední Evropě. Rozloha činí 83 000 kilometrů čtverečních a obyvatel je sčítáno přes 8 milionů. Skládá se z 9 spolkových zemí:
·         Vorarlbersko
·         Tyrolsko
·         Korutany
·         Štýrsko
·         Salcbursko
·         Horní Rakousy
·         Dolní Rakousy
·         Vídeň
·         Burgenland
noční panorama Vídně
Vídeň
Avšak nejznámější, přesto ne největší, spolkovou zemí je Vídeň se stejnojmenným hlavním městem. Ve stručnosti je Vídeň známá díky rodákovy, který se jmenoval Wolfgang Amadeus Mozart. Byl slavný klasicistní hudební skladatel a klavírista. Podle něho najdeme v Rakousku pojmenované chutné čokoládové bonbony tzv. Mozartovy koule.
K ostatnímu tradičnímu jídlu patří limonáda Almdudler, vyráběná z alpských bylin či vídeňský telecí řízek.
Památky, které by turisti měli navštívit jsou Vídeňská státní opera, Dóm sv. Štěpána či Kostel svatého Petra. Fascinující místo pro návštěvníky je také Hundertwasserhaus. Na „zdobení“ budovy se podílel Friedensreich Hundertwasser. Původní funkce domu byla v ubytování finančně slabších vrstev společnosti. V této době je památka spíše jako fotografické místo, kde lidé ocení jak pestrost barev, tak nepravidelné linie.
Nemůžeme zapomenout na Prátr, zábavní park s obrovským ruským kolem, či Ringstraße, česky Okružní jízda, kde turisté mohou zahlédnout například budovu Parlamentu nebo Stubenring – budovu vlády.
Tyrolsko a Korutany
V této oblasti se nachází největší turistická atrakce, kterou je Grossglockner s výškou skoro 4 000 metrů nad mořem. Je to jedna z částí ledovcovo-skalnaté „pyramidy“ v Alpách. Nachází se ve Vysokých Tatrách a díky svému tvaru hřebene připomíná „Velký zvoník“ – což je překlad z německého názvu.
prater kolo
Vorarlbersko
Nejzápadnější spolková země, díky které Rakousku z jedné třetiny náleží Bodamské jezero. Jezero tvoří přírodní hranice mezi právě Rakouskem, Německem a Švýcarskem. Navíc se v tomto jezeře vyskytuje mnoho druhů ryb jako například pstruh obecný jezerní. Jezero se tak používá jako dopravní cesta.
Výlet do Rakouska mě láká z mnoha důvodů. Kupříkladu bych chtěla na vlastní oči spatřit dříve zmíněné historické budovy či procvičit mou schopnost německého jazyka. Proto všem nadšencům, včetně mě, přeji krásný výlet do Rakouska, jednoho z evropských států.