Moderní zábava nového věku!

Jak bylo uvedeno, nová doba si žádá nové koníčky. Samozřejmě všechny aktivity, které vás baví jsou naprosto v pořádku, ale je fajn si někdy také vyzkoušet zábavu nové doby. Pojďme se podívat na dva horké tipy aktivit, které momentálně válcují hitparády oblíbených volnočasových aktivit.

únik

Únikové hry

Ze začátku to opravdu vypadlo tak, že takové podobné hry budou hrát pouze podivíni. Během několika měsíců ze však z této podivínské zábavy stala opravdu velmi oblíbená zábava pro každého. Čím dál víc lidí u nás se rádo nechává zavřít do místností, které jsou různě tematicky laděny a snaží se z nich různými způsoby uniknout. Ve všech takových místnostech se nabažíte řešení hlavolamů, budete luštit tajenky pomocí šifer a hádanek a díky tomu pak budete moci uprchnout. V některých budete potřebovat rychlý postřeh, jinde trpělivost a často také obratnost, vytrvalost a není výjimkou, že zapojíte i sílu. Nikdy však nezapomínejte na důvtip a rychlé rozhodování. Internet nabízí různé přehledy únikových her. Věřte, že jich již nyní v České republice máme několik desítek a opravdu tato zábava stojí za to.

paměť

Geocaching

Další fenomén moderní doby! Nebaví vás obyčejné bloumání přírodou a jste ten typ člověk, který potřebuje k procházce cíl? Nevedete si cestovatelský deník, nicméně byste rádi měli přehled o tom, co všechno jste již prošli a prohlédli? Nemáte trpělivost na to, dohledávat zajímavé informace o různých místech a stejně byste se rádi něco výjimečného dozvěděli? Pak je tato hra pro vás. Celosvětově rozšířená hra, při které hledáte tzv. kešky frčí i v České republice. V rámci herní aplikace najdete oblast, kam se chcete na výlet podívat, najdete si kešky, které jsou pro vás zajímavé, přečtete popis, někdy i luštěním získáte přesné souřadnice a vyrážíte hledat. Bonusem je, že při nalezení se zapíšete mezi ostatní, kteří kešku nalezly a označíte si v aplikaci, že jste kešku ulovili. Nepotřebujete prakticky nic kromě pár korun na případné delší cesty a vhodný telefon s mobilními daty a správnou aplikací.
Vyzkoušíte také fenomény moderní doby?