Alou na ryby, ženo moje

skály, voda, rybářský prut

Nikdy se Vám nepodaří vysvětlit Vaše ušlechtilé hobby, kterým je rybaření. Nikdo, kdo si sám nevyzkoušel tu nádheru ranního usedání ke splávku, kdy se nehne ani lísteček, hladina vody je klidná a nad ní se ještě rozplývají poslední zbytky ranního oparu, nepochopí, o co při rybaření jde nejvíce. A to ticho vůkol!
Bože, už byste zase vyrazil, viďte?

Manželka Vás podezírá z nevěry, když před východem slunce ujíždíte k rybníku a vracíte se k obědu odpočinutý, ale zároveň příjemně unavený. Její řeči Vám pokazí poslední radost z pobytu u vody.

.Řečem udělejte přítrž
Jen Vy sám můžete manželce dokázat, jak trávíte čas mimo domov. Vezměte ji s sebou. Jestli jí půjčíte své nové rybářské pruty, to je otázkou Vaší shovívavosti a důvěry. Ale ty staré jí zapůjčit můžete.

Manželka může nakonec Vaše rybaření pojmout, jako piknik. I když bude probíhat za rozbřesku. V každém případě bude uchvácena tím klidem a pohodou u vody, která se teprve probouzí do nového dne. Na vlastní kůži pozná, proč tak rád trávíte čas mimo domov, a proč právě na rybách.

Podaří-li se Vám ulovit kapříka, nebo candáta, manželka zažije na vlastní kůži ten pravý požitek z mužova lovu. Pochopí Vaši zálibu a bude první, která Vám přikáže, abyste si koupil pořádné rybářské pruty a vlasce.

Všechno je možné
· Uvidíte sám, zda Vaše manželka propadne kouzlu rybaření a Vy jí budete muset pořídit také rybářský prut. Je možné, že se stane vášnivou rybářkou.
· Nebo bude s Vámi na rybách trávit čas pletením, vyšíváním, nebo čtením knih, na které doma čas rozhodně nemá.

Co Vy víte, jak se budou dál věci ubírat? Vypilujete pobyt u vody natolik, že budete přespávat v autě, a celý víkend budete rybařit ve dvou. Možné je všechno.
Vy nebudete poslouchat řeči o nevěře. Manželka bude na výsost spokojená s tím, jak relaxačně tráví víkendy.

podběrák, prut, návnady