Změříme únik tepla a následně navrhneme nejlepší řešení

Měřením vše nekončí, ale právě začíná. Pokud jste udělali první krok a rozhodli se zjistit, jestli Vám z domova neuniká teplo některým otvorem zbytečně, pak jste zvolili tu nejvhodnější variantu a to právě zjištění úniku tepla za pomocí termovizní kamery. Takovýmto měřením však nic nekončí, ale právě naopak všechno teprve začíná. U některých novějších domů se můžeme setkat s tím, že naprosto vyhovují, ale to se stává jenom v ojedinělých případech.

panoráma města

Častěji nás totiž volají lidé, kteří bydlí ve starších obydlích a plánují nějakou rekonstrukci nebo se už do ní pustili a vzpomněli si, že by ještě bylo dobré, kdyby zjistili oficiálně úniky tepla, aby opravdu rekonstrukce byla zdařilá a mohli jsme si nakonec říct, že jsme snížili energetické náklady svého domu a tím pádem spoustu peněz ušetřili.

romantická farma

Měření tepelných ztrát

Měření tepelných ztrát se provádí termovizní kamerou. Tyto přístroje jsou velice moderní. Mají vysoké rozlišení a používají širokoúhlý objektiv. Právě měření tímto způsobem zjistí, kde Vám přesně uniká teplo z Vašeho domova. Zjistíte oblasti na budově, kde je to nejhorší a naopak místa, o která se vůbec nemusíte obávat. Tato moderní technologie změří i těžko přístupná místa v zástavbě, která jsou úzká nebo špatně přístupná .

studený radiátor

Navrhneme optimální řešení

Měření úniků tepla se vždy provádí v topné sezóně za optimálních podmínek. Podmínky si sami pohlídáme a vše odborně zajistíme. Vypočítává se také konkrétní výpočet, který je důležitý pro následné zjištění energetické náročnosti budovy. Takzvaný energetický posudek se vypracovává právě z těchto veličin na základě výpočtů.

· Díky tomuto způsobu zjistíte patřičné závady. Doporučíme Vám optimální řešení, které bude nejvhodnější. Po opravách a zatepleních ušetříte na vytápění spoustu finančních nákladů, takže se to rozhodně vyplatí.