Vybírejte klimatizace dle rad specialistů

Jedná se o klimatizaci, která se využívá jak v domácnostech, tak v kancelářích nebo v jakýchkoli jiných interiérech. Splitová klimatizace je velmi oblíbená hned z několika důvodů, které výrazně přidávají tomuto zařízení na hodnotě:

klimatizace

Vysoce úsporný provoz
Tichý provoz
Nulové tepelné ztráty
Může fungovat i jako tepelné čerpadlo

Díky těmto a mnohým dalším vlastnostem se zařízení tohoto typu stala relativně základním vybavením mnohých domácností. Především podkrovní byty totiž velmi trpí na přílišné přehřátí od střechy domu, a proto se tyto jednotky hodí do těchto interiérů opravdu ze všech nejvíce. Přeci jenom ani vytrvalé větrání nemusí pomoci, na rozdíl od kvalitní nástěnné klimatizace.

Nebojte se investice

Mnoho lidí má starosti o to, že zařízení tohoto typu nevyužít naplno nebo že půjde o velkou investici. To však nemusí být pravda, a to zvláště v případě, kdy chcete uplatnitekonomické řešení. Výrobci totiž ví, že zařízení tohoto charakteru si chtějí pořídit do své domácnosti i lidé, kteří nemají velké finanční zásoby určené pro tato zařízení, a tak nabízí i velmi levné jednotky, které sice nejsou tak výkonné, ale pro základní ochlazení místnosti stačí opravdu ve všech ohledech.

klima

Jak tohle zařízení funguje?

Princip této klimatizace je poměrně odlišný například od mobilních jednotek. Splitové jednotky jsou totiž pevně zabudované v domě, což znamená, že existují dvě samostatné jednotky, které spolu vzájemně spolupracují. Jedná se o venkovní a vnitřní jednotku, přičemž venkovní jednotka vzduch nasává a vnitřní jej upravuje do podoby, která vám bude příjemná. Celkový princip je samozřejmě mnohem složitější, avšak jako základ postačí znalost dvou jednotek, které jsou důležité pro samotný provoz při úpravě vzduchu v interiérech všeho typu.