Ulevte svému tělu, jak jen to lze

Čím dále, tím více času trávíme v práci. Vlastně ve svém zaměstnání trávíme tolik času jako nikoho nikdy dříve ani nenapadlo. Tedy ne, že by lidé v dobách dávno minulých nějak zaháleli, nicméně jejich práce vypadala jinak a byla jinak strukturovaná a mnohem pestřejší. Kdežto v dnešní době většina lidí prosedí celý svůj den od rána až do večera za psacím stolem u počítače, kde se hrbí nad klávesnicí, kouká do monitoru a zvedá telefony. A jedinou změnou v celém tom náročném a nehybném dni zpravidla bývá pauza na oběd, ovšem i tu mnoho vytížených lidí tráví za svým kancelářským stolem s rychlým občerstvení v ruce.

kulatý interiér

A na tomto životním stylu většiny z nás se jen tak něco nezmění. Mnoho druhů zaměstnání už dnes vypadá takto. A je to dáno jednoduše tím, jaké možnosti nám poskytují počítače, které jsou stále výkonnější a využitelné k čím dál většímu spektru činností. Takže jen podle vybavení kanceláře už dnes skoro nerozeznáte úředníka od účetního či architekta.

hezké židle

Takže když není žádná změna na obzoru, měli bychom se alespoň snažit zpříjemnit si svůj den v rámci vlastních možností, které máme. Ono totiž ani tak nejde o to, abychom se cítili v pohodě po psychické stránce – takové celodenní vysedávání v kanceláři mnohým lidem vyhovuje, ale jde o to, abychom ulevili svému tělu fyzicky, protože jednostranná stále stejná poloha mu rozhodně neprospívá a je zdrojem mnoha bolestí a fyzických problémů, když ne hned, tak v budoucnosti určitě.

domácí kancelář

A ten nejdůležitější kus nábytku, který toho mnoho ovlivní, je židle, na které sedíme. Takže tu bychom si měli vybrat maximálně zodpovědně, aby nám skýtala co nejvyšší komfort. Kancelářská židle by měla být flexibilní, prodyšná a snadno polohovatelná a na porady s kolegy či setkání s klienty nám jistě přijde vhod pohodlná konferenční židle s područkami.