Proč si ten autojeřáb chcete kupovat

Jako začínající podnikatel v oblasti stavebnictví musíte malinko přibrzdit. To si vážně chcete zvyšovat výdaje koupí veškeré těžké techniky, abyste nebyl odkázán na pomoc a ochotu druhých? Sotva Vám uschl podpis rektora na diplomu a už přestanete logicky a hlavně efektivně uvažovat. Jako by Vás v té škole nic nenaučili! Možná jste vynikající budoucí posila stavebního sektoru, ale ekonomie Vám je tedy na hony vzdálená!

řetězy

Vždyť si, např. autojeřáb můžete kdykoliv pronajmout!

Umíte si představit, že téměř celý podnikatelský úvěr, který jste získal, chcete vrazit do něčeho, co ale vůbec nemusíte vlastnit? Vždyť to je plýtvání penězi! Peníze za pořízení jakékoliv těžké techniky můžete využít úplně jinak! Efektivněji! Ledaže byste ji chtěl půjčovat jiným firmám. Ale to už nebude zřejmě předmětem Vašeho podnikání, viďte?

Vy chcete stavět domy, mosty, sklady, možná si troufnete i na mrakodrap. Proč byste se právě Vy, čerstvý inženýr s takovými ambicemi, měl zabývat půjčovnou. Nota bene, když na takový druh podnikání jsou tu profesionálové, kteří Vám, např. autojeřáb dodají i s vyškolenou obsluhou. Zaplatíte podstatně méně, než za nový!

A kromě toho si budete moci vybrat typ autojeřábu podle parametrů, které budete právě potřebovat. Každá stavba nepotřebuje přece dokonalý stroj s maximálním zatížením, jaké je jen možné.

Takže, jaký autojeřáb byste si chtěl potom koupit? Viďte, že si jej raději pronajmete na dobu nezbytně nutnou k provedení stavby ve výškách, kam je velmi nízká dostupnost. Konečně jste ke stejnému názoru také došel. Už Vám hlavou probíhají myšlenky, kam s penězi, které jste chtěl nesmyslně investovat jinam, že ano?

rameno

Až se dostanete k projektu, který máte realizovat, určitě víte, že musíte naplánovat posloupnost stavebních prací, takže i pronájem autojeřábu můžete klidně naplánovat na téměř přesné období. Téměř je myšleno s ohledem na počasí. To může zhatit dodržení každého termínu. Ale s tím se ve stavebnictví tak nějak počítá. Větru dešti neporučíš.