Pomocník po ruce

Děti se pohybují všude po bytě, nejraději s jídlem a pak je zde problém, jak co nejrychleji a nejefektivněji okem viditelný nepořádek uklidit. Vytahovat několikrát denně velký vysavač není nic příjemného, proto jsou zde vysavače ruční, který zvládnou zlikvidovat drobky z každého koutku, ať už na nábytku nebo na zemi.
žena s vysavačem.png
Pokud ještě nemáte zcela jasno, jestli do koupě ručního vysavače jít, položte si otázku, jak často a na kolik ho opravdu využijete. Nepočítejte s tím, že vám plně nahradí vysavač klasický, ten ruční je určen opravdu jen pro vyčištění menších ploch a jemných nečistot. Pak už stačí vybrat si ten pravý
Jestliže vám nebude vadit obětovat vyšší částku, zvolte model, který zvládá i vysát mokré povrchy a zatočí i s roztoči a plísněmi.
Na co se zaměřit
Při výběru se soustřeďte na to, jak dlouho vydrží vysavač nabitý, což je ovlivněno typem baterie, výhody i nevýhody mají baterie typu Ni-Mh (pokud nenecháte zcela dobít, jejich výdrž je pak kratší) i Li-on (není vhodné je nechat zcela vybít). U obou typů platí, čím větší kapacita, tím více toho na jedno nabití vysavač zvládne uklidit.
auto vysavač.png
Filtr
Dalším kritériem při výběru je filtr – vstupní (motor-sáček), výstupní (stará se o to, aby se ven z vysavače nedostal znečištěný vzduch). Oba filtry je nutno pravidelně měnit, výhodnější jsou omyvatelné, které lze používat opakovaně.
Hluk
Co se týká hluku, nedá se srovnat s klasickými vysavači, ideální volbou je ten do sedmdesáti decibelů. Vyhněte se přístrojům hlučnějším. Pro lepší představu si nechtě vysavač předvést přímo na prodejně.
Příslušenství
Pro hůře dostupná místa jsou určeny nástavce, stejně tak se dají vyměnit podle typu povrchu (koberec, lino, parkety, dřevěná podlaha). Pokud máte chlupatého mazlíčka, oceníte turbo kartáč, který si dokáže poradit s chlupy.