Plachta pod bazén

Pod názvem geotextilie najdete takzvanou podložku pod bazén. Jedná se o speciální netkanou folii z kvalitního materiálu. Máte bazén a každý rok ho stavíte? Nebylo to loni to pravé ořechové, a proto byste chtěli změnu? Hledáte, kde děláte chybu? Cítíte pod plachtou bazénu na dně samé hrudky? Několikrát se Vám už plachta protrhla nebo poničila? To jsou všechno situace, které nechceme zažívat, proto je potřeba bazén nejenom dobře ustavit, ale také patřičně upravit jeho podlaží.

bazén, slečna

Co nejdřív a co později

Základem je vykopat alespoň trochu hlíny, abychom mohli povrch upravit. Je potřeba zem srovnat a vyhloubit alespoň kousek do země, abychom mohli do vzniklé díry nasypat písek hned poté, co odstraníme samozřejmě všechny velké drny, ostré předměty a tak podobně. Na písek už přijde geotextilie neboli podložka pod bazén, která bude chránit plachtu před protržením.

Geotextilie pod bazén pomůže i v případě prorůstání trávy. Zabraňuje prorůstání trávy a tím pádem poničení bazénové plachty nebo spodní hrany bazénu.

Má dlouhou životnost, takže vydrží opravdu dlouhou dobu a stále si uchová své původní vlastnosti. Folie jsou totiž vyráběné z kvalitní netkané textilie. Ta je vysoce odolná a brání jak prorůstání trávy, tak také všem ostatním škůdcům před poškozováním povrchu plachty.

Tím pádem je dno bazénu hladné, rovné a zabezpečené. Nemusíte se tolik bát, že opět budete přes sezónu několikrát lepit malé dírky unikající vody kvůli protržené plachtě.

bazén, tráva

Jedná se o jakousi formu ochrany http://www.hzscr.cz/jednotky-pozarni-ochrany.aspx dna bazénu před poškozením. V podstatě o ní ani nevíte, že tam je. Může tam být po celou dobu životního cyklu bazénu.

Na výběr je z mnohých druhů, takže můžete vybírat samozřejmě podle velikosti Vašeho bazénu a podle typu, například ovál nebo kruh.

Díky podložce si budete moci koupání a plavání užívat o mnoho déle, bez starostí.